Złoto i srebro dla zawodników Pałacu Młodzieży
access_time 2012-10-30 13:46:22
W sobotę, 27 października, w Bobowej odbył się finał V Mistrzostw Małopolski Uczniowskich Klubów Sportowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Zespoły tarnowskiego Pałacu Młodzieży wywalczyły złoto i srebro.
Piłkarze ręczni Pałacu Młodzieży wygrali wszystkie cztery turniejowe pojedynki - zgromadzili 8 punktów, przy stosunku bramek 64:25. W meczu, który w praktyce decydował o pierwszym miejscu, pokonali UKS Świt Szaflary 17:9. W gronie najlepszych zawodników mistrzostw (wskazanym przez trenerów uczestniczących w nim drużyn) znalazł się reprezentant tarnowskiego Pałacu - Oskar Budzik. Szczypiornistki pokonały UKS Olkusz i uległy zespołowi SKS Kusy Kraków, co dało im wicemistrzostwo Małopolski. Wśród najlepszych zawodniczek turnieju znalazła się tarnowianka Monika Marczyk. - Bardzo cieszę się z sukcesu naszych młodych piłkarek i piłkarzy, którzy kontynuują tradycje tarnowskiego Pałacu Młodzieży. W tym klubie pierwsze kroki stawiało przecież wiele świetnych szczypiornistek i szczypiornistów. Wierzę, że w ich ślady pójdą także ci, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w Bobowej - mówi wicemarszałek Roman Ciepiela. - Dostrzegamy znaczenie sportu, szczególnie tego w wydaniu młodzieżowym, stąd patronat samorządu województwa nad mistrzostwami. Ja osobiście miałem satysfakcję i przyjemność wręczenia nagród trenerom zespołów występujących w turnieju, ich praca z młodymi ludźmi jest trudna do przecenienia.