O przegranej zdecydowała druga połowa (FOTO)
access_time 2012-10-28 13:34:53
Pomimo prowadzenia po pierwszej połowie meczu, Unia Tarnów przegrała na swoim boisku z Motorem Lublin 1:4.
Do przerwy Jaskółki prowadziły po trafieniu Łukasza Popieli. W drugiej odsłonie meczu znacznie lepiej radzili sobie już przyjezdni, chociaż w 54 minucie Kosturbała trafiając w słupek, nie wykorzystał rzutu karnego. W 63 minucie Motorowi Lublin pomógł samobójczy gol Roberta Witka, a kilkadziesiąt sekund później, bramkarz Unii Tomasz Libera obejrzał czerwony kartonik za niesportowet zachowanie. Drużyna z Lublina bardzo dobrze wykorzystała liczebną przewagę. W odstępie kilkunastu minut piłkarze trenera Świerczewskiego zdobyli trzy gole, ostatecznie pokonując Jaskłóki 4:1. Unia Tarnów, po 14. meczach z dorobkiem 17 pkt, zajmuje 12. miejsce w tabeli II ligi grupy wschodniej. UNIA TARNÓW - MOTOR LUBLIN 1 - 4 (1 - 0) 1-0 Popiela 33, 1-1 Witek 63-samob., 1-2 Jovanovic 73, 1-3 Kayizzi 84, 1-4 Kayizzi 86. UNIA: Libera - Węgrzyn, Pawlak, Furmański, Witek - Adamski (29 Fałowski), Kazik (66 Pietuch), Kostecki (78 Drozdowicz), Radliński - Popiela, Wróbel. MOTOR: Oszust - Matuszczyk, Karwan, Falisiewicz, Kayizzi - Klepczarek, Romańczyk, Kursa, Kosturbała (69 Piceluk) - Węska (60 Jovanovic), Szpak (72 Czułowski). Sędziował: Marek Śliwa (Kielce) Żółte kartki: Libera, Furmański (x2) - Falisiewicz, Klepczarek, Kayizzi Czerwone kartki: Libera (64 - niesportowe zachowanie), Furmański (90 - druga żółta) Widzów: 2500 Foto: Artur Gawle