Wokalista Dżemu zagra w Tarnowie (KONKURS)
access_time 2013-02-01 08:46:44
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na koncert Maćka Balcara, wokalisty Dżemu, który wystąpi z zespołem Nie-bo w sobotę, 9 lutego o godz. 18.00. Dla naszych czytelników mamy jedno podwójne zaproszenia na ten koncert.
Termin: Sobota, 9 lutego o godz. 18.00 Miejsce: Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, Duża Scena Bilet: sektor 1 - 25 zł, sektor 2 - 20 zł Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, 14 633 46 07 Maciej Balcar - polski muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, aktor teatralny i filmowy. Kariera muzyczna: W 1998 ukazała się jego solowa płyta zatytułowana Czarno, na której gościnnie wystąpili m.in. bracia Golec, Mateusz Pospieszalski i Jose Torres. Od wielu też lat przyjaźni się i współpracuje z zespołem HARLEM, z którym m.in. w 2000 roku nagrał jako gościnny wokalista 5 utworów na płycie "Amulet" i nakręcił dwa teledyski ją promujące. Wziął także, razem z Andrzejem "Piaskiem" Piasecznym i Natalią Kukulską, udział w nagraniu płyty z kolędami zatytułowanej Przybieżeli do Betlejem. Teledyski do kolęd kręcone były w Izraelu dla II programu TVP. W 2001 zastąpił Jacka Dewódzkiego i został nowym wokalistą zespołu Dżem. W 2004 ukazała się pierwsza płyta Dżemu z Maciejem w roli wokalisty zatytułowana 2004. Jesienią 2010 roku ukazała się druga z Maciejem Balcarem, studyjna płyta zespołu Dżem zatytułowana Muza. Występował na licznych imprezach i festiwalach, m.in. na 50-leciu Łódzkiej Szkoły Filmowej (1998, ze Zbigniewem Nahornym), w 1999 i 2008 na Jazzie nad Odrą, w 1998 i 2000 na festiwalu w Opolu w konkursie premier, wykonywał tam również w koncercie galowym utwór Czesława Niemena "Pod Papugami" z którym ponownie wystąpił na Wiktorach' 99. Wokalista roku 2004 wg czytelników "Twojego Bluesa". W roku 2011 utwór Macieja Balcara "Biały wilk" stał się oficjalną piosenką promującą grę Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w Polsce. Kariera aktorska: W 1999 roku reżyser Roland Rowiński powierzył mu rolę w spektaklu Teatrze Telewizji pt. „Gorący Oddech Pustyni" wg Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. W 2000 r. zaczął występować w chorzowskim Teatrze Rozrywki w roli tytułowej w musicalu Jesus Christ Superstar, która to okazała się ogromnym sukcesem i jest grana do dziś przy pełnych widowniach. W 2005 zagrał rolę Indianera w filmie Jana Kidawy-Błońskiego Skazany na bluesa, będącym ekranizacją pewnej części życia Ryśka Riedla. 22 grudnia 2006 w Teatrze Rozrywki miała miejsce premiera musicalu Rent, w którym Maciej gra Rogera. W 2002 użyczył głosu głównemu bohaterowi filmu DreamWorks Mustang z Dzikiej Doliny. Wcielił się również w rolę narratora historii (org. Matt Damon) oraz wykonawcy polskojęzycznych wersji piosenek do filmu (org. autorstwa Briana Adamsa). Skład: Maciej Balcar - wokal, gitara Zespół NIE-BO: Robert Lubera - gitara, wokal Piotr "Quentin" Wojtanowski - gitara basowa, wokal Krzysztof "Flipper" Krupa - perkusja, Maciej Mąka - gitara
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na koncert Macieja Balcara, który odbędzie się w sobotę, 9 lutego 2013 r. o godz. 18.00 na Dużej Scenie CSM. Każdy, kto prześle na adres konkurs@tarnow.net.pl w terminie do czwartku, 7 lutego swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W temacie wiadomości należy wpisać: "Maciej Balcar"
Komentarze...