Pierwsze zwycięstwo szczypiornistów (FOTO)
access_time 2012-10-18 16:10:18
W piątej kolejce zawodnicy Control Process Tarnów odnieśli pierwsze, upragnione zwycięstwo w tym sezonie, pokonując MKS Szczypiorno Kalisz 33 do 29.
Po bramkach Marcina Niedojadły, Sokoła i Dutki w 9 minucie prowadzili 4:1. Rywale do remisu (8:8) doprowadzili w 21 minucie. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdobyli sześć bramek, stracili dwie i schodzili do szatni z przewagą trzech goli. W drugiej połowie, już w 39 minucie po golu Michalika Control Process prowadził 22:15, lecz pozwolił rywalom na zdobycie dziewięciu bramek. Tarnowianie zdobyli w tym okresie trzy i ich przewaga stopniała do jednego gola (25:24). Trafili do bramki znów szybko Dutka i Grzesik. Ten drugi nie wykorzystał potem rzutu karnego. Celnymi rzutami popisali się ponownie Dutka i Siedlik i Control Process w 53 minucie prowadził 29:25. Na dwie minuty przed końcem rezultat na 32:28 podwyższyli Dutka i Mikołaj Grzesik. Goście odpowiedzieli jeszcze bramką Siega, ale pierwszy zwycięski taniec po końcowym gwizdku sędziów mogli wykonać gospodarze. 20 października, tarnowianie zmierzą się z Ostrovią Ostrów Wlkp. Control Process Tarnów - MKS Szczypiorno Kalisz 33:29 (14:11) Bramki: Grzesik 7, Dutka 4, Siedlik 4, Król 4, Janas 4, Michalik 3, Niedojadło 2, Sokół 2, Hudzik 2, Bieś 1. Foto: Tomasz Schenk