Festiwal Talia: Mayday, Tercet, czyli kwartet, gala zakończenia (FOTO)
access_time 2012-10-08 19:23:57
Zakończył się XVI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia. Jury przyznało nagrodę Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii dla przedstawienia "Klub kawalerów" z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.
Jury XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia, odbywającego się od 28 września do 7 października 2012 r. w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, obradujące w składzie:
  • Małgorzata Pieńkowska
  • Barbara Szałapak
  • Andrzej Nejman
  • Jacek Wakar – Przewodniczący po obejrzeniu siedmiu przedstawień konkursowych postanowiło przyznać Grand Prix w wysokości 15 tysięcy złotych oraz Statuetkę Talii dla najlepszego przedstawienia Festiwalu dla "KLUBU KAWALERÓW" z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy i jego twórców. Nagrodę w wysokości 3 tysięcy złotych dla Mikołaja Grabowskiego za scenariusz i reżyserię przedstawienia "O północy przybyłem do Widawy, czyli opis obyczajów III" z Teatru IMKA w Warszawie. Dwie równorzędne pierwsze nagrody aktorskie w wysokości 3 tysiące złotych dla Sławomira Orzechowskiego za rolę Davida O.Selznicka oraz Andrzeja Zielińskiego za rolę Bena Hechta w przedstawieniu „KSIĘŻYC I MAGNOLIE” z Teatru Współczesnego w Warszawie. Nagrodę aktorską w wysokości 2 tysiące złotych dla Rafała Rutkowskiego za rolę Johna Smitha w przedstawieniu "MAYDAY" z Och-Teatru w Warszawie. Wyróżnienie dla młodej aktorki w wysokości tysiąc złotych dla Zofii Zoń za rolę Marilyn w przedstawieniu "Jednoręki ze Spokane" z Teatru im.Ludwika Solskiego w Tarnowie. Ponadto Jury przyznało pozaregulaminową nagrodę Związku Artystów Scen Polskich "Ale Aktor!" za najciekawszą kreację komediową dla Magdaleny Łaski z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Nagrodę publiczności otrzymał spektakl Raya Cooneya "MAYDAY" w reżyserii Krystyny Jandy z Och-Teatru w Warszawie. Foto: Artur Gawle fot. nr 1-16 R. Cooney MAYDAY, reż. K.Janda fot. nr 17-29 TERCET, CZYLI KWARTET, obsada: H. Śleszyńska, P. Gąsowski, W.K aleta, R. Rozmus fot. nr 30-46 Gala zakończenia Festiwalu. Zobacz także:
  • Festiwal Talia: Klub kawalerów, Opis obyczajów III, Wszystko o kobietach (FOTO)
  • Inauguracja Festiwalu Komedii Talia (FOTO)
  • Komentarze...