Gdzie spędzić Dzień Dziecka?
access_time 2012-05-31 16:32:42
Przedstawiamy kilka propozycji spędzania Dnia Dziecka w Tarnowie i okolicach.
Dzień dziecka w CH Max 1 czerwca, godz. 10.00-16.00
W godzinach 10:00 – 16:00. Prawdziwy tor kartingowy na parkingu CH Max dla wszystkich dzieci powyżej 7 roku życia. Wstęp wolny. Dmuchaniec skakaniec – dla wszystkich dzieci – za darmo!
Na zdrowie dzieciom 1 czerwca, godz. 07.00-15.00
Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie zaprasza wszystkie dzieci na bezpłatne porady logopedyczne. – To nasz prezent dla dzieci z okazji ich święta – mówi Artur Asztabski, dyrektor ZPS. 1 czerwca w godzinach od 7.00 do 15.00 w poradni przy ulicy Mostowej 6, konsultacje logopedyczne prowadzić będzie logopeda Elwira Węgrzyn. Warto skorzystać z porad, gdy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowego rozwoju dziecka. Kiedy rodzice powinni reagować i zgłosić się do logopedy? Kiedy dziecko: - nie gaworzy (około 6 miesiąca), - nie wypowiada pojedynczych słów (ok. 1-2 roku życia), - nie wymawia zdań (ok. 3 roku życia), - mówi mało, bądź w ogóle, - jego mowa jest zupełnie niezrozumiała, - dziecko nie rozumie, nie wykonuje poleceń, - jego rozwój i zachowanie budzą niepokój. Ilość miejsc jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Na wizytę umówić można się pod numerem telefonu: 14 63 10 290.
Dzień Dziecka z Pałacem Młodzieży 1 czerwca, godz. 09.30-13.30
"Dzień Dziecka z Królem Maciusiem" - ogródek jordanowski w Parku Strzeleckim Program: 9:30 zbiórka na terenach zielonych Pałacu Młodzieży w Tarnowie (od strony ul. Słowackiego) - formowanie barwnego korowodu 9:45 przemarsz korowodu do Parku Strzeleckiego – Ogród Jordanowski 10:15 powitanie korowodu przez Króla Maciusia 10:30 Rozpoczęcie „Dziecięcego Turnieju Rycerskiego o uśmiech Króla Maciusia” (blok konkurencji rekreacyjnych, artystycznych, prezentacji, gier i zabaw) - zabawa „polowanie na orzecha” - Turniej Łuczniczy - zabawa archeologiczna „Znajdź skarb” - gry i zabawy zręcznościowe - przeciąganie liny - konkursy plastyczne - konkurencje sportowe - prezentacje artystyczne (śpiew, taniec, występy grup) - malowanie buzi - tańce i zabawy integracyjne - fotografie dla księżniczek i rycerzy - kącik bajek - inne niespodzianki ok. 13:30 oficjalne zakończenie Turnieju
Dzień Dziecka na Zamku w Dębnie 1 czerwca, godz. 09.00-14.00
Do udziału zaproszone są dzieci z przedszkoli i szkół integracyjnych, domów dziecka. - Chcemy by radosna zabawa łączyła się dyskretnie z edukacją, by różne formy rekreacji, które zaproponujemy dzieciom miały także edukacyjny charakter, by podczas zabawy dzieci pamiętały o swoich słabszych i mniej sprawnych rówieśnikach, by uświadamiały, że przez własną aktywność mogą zmieniać swój los - mówią organizatorzy. Na terenie wokół zamku i w jego wnętrzach będzie miało miejsce niecodzienne zwiedzanie, między innymi w zamkowej scenerii dzieci będą mogły wczuć się w postać Króla Maciusia I i przy dźwiękach fanfar zasiąść na wyjątkowo dekoracyjnym tronie, a także spotkać samego Janusza Korczaka, który służył będzie swoją pomocą i radą. Bilet wstępu: 5 zł.
Dzień Dziecka w CH ECHO 2 czerwca, godz. 12.00-19.00
Dzień Dziecka w CH ECHO ul. Błonie 2:
  • gry i zabawy
  • dmuchańce
  • skakańce
  • EUROatrakcje
  • rodzinne
  • grilowanie

Sportowy dzień dziecka w Gemini Park Tarnów 2 czerwca, godz. 11.00-19.00
Gemini Park Tarnów zaprasza na wyjątkowy Dzień Dziecka. 2 czerwca z okazji swojego święta, najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w niezwykłych sportowych atrakcjach przygotowanych przez największe w regionie Centrum Handlowe. W czasie Sportowego Dnia Dziecka Gemini Park Tarnów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w trzeciej edycji Pucharu Azotów Tarnów we wspinaczce na czas amatorów. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił na dziesięciometrowej ściance wspinaczkowej, która będzie dostępna przez cały dzień dla każdego, bez względu na wiek. Przygotowane atrakcje odbywać się będą w dwóch strefach – wewnętrznej i zewnętrznej. Wewnątrz Centrum, w strefie małego sportowca, dla najmłodszych uczestników organizatorzy zaplanowali sportowe rywalizacje z dużą ilością cennych nagród, między innymi konkurs celności strzału, rzut piłką do celu, biegi z przeszkodami, slalom z piłką, pokaz taneczny cheerleaderek i wiele innych konkurencji, gier oraz zabaw. Dodatkowo, w strefie małego kibica czekać będzie szereg niespodzianek, takich jak quiz wiedzy o zawodnikach, wykonywanie gadżetów kibica, malowanie twarzy czy nauka prostej piosenki lub rymowanki kibica. Natomiast na rozgrzewkę przed zbliżającym się futbolowym świętem Europy, Gemini Park Tarnów proponuje mistrzostwa w grę piłkarską Fifa 12 na konsolach Playstation, zawody w piłkarzyki i zabawę na boisku do gry w piłkę nożną. W tym czasie, na zewnętrznej strefie, rodzice będą mogli skorzystać z wielu cennych porad przygotowanych przez Centrum Zdrowia Tuchów, takich jak badanie wzroku u dzieci, pokaz udzielania pierwszej pomocy, porady neonatologiczne i kardiologiczne czy porady dietetyka. Na parkingu Centrum znajdować się będzie również ścianka do wspinaczki i dmuchany zamek. Gemini Park Tarnów serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym Dniu Dziecka 2 czerwca, w godzinach od 11.00 do 19.00.
Komentarze...