Tarnowianie umacniają się na pozycji lidera (FOTO)
access_time 2012-02-27 10:47:29
Szczypiorniści SPR Control Process Tarnów w zaległym meczu o mistrzostwo II ligi pokonali groźny zespół KS Vive Targi II Kielce 34 do 25.
Dzięki wygranej tarnowianie mają nadal cztery punkty przewagi nad Wisłą Sandomierz i już sześć nad nad Grunwaldem Ruda Śląska. Po wyrównanym początku mający w swoim składzie pięciu członków kadry narodowej juniorów zespół z Kielc w 19 minucie objął prowadzenie 9:6. W bramce tarnowian świetnie w tym momencie spisywał się Grzegorz Barnaś. Po jego interwencjach bramki z kontry zdobyli kolejno: Mateusz Bujak, Daniel Dutka, Wojciech Michalik i Bartłomiej Siedlik. Tarnowianie odzyskali prowadzenie 10:9. W 28 minucie czerwoną kartką ukarany został świetnie do tej pory spisujący się między słupkami kielczan Kamil Buchcic. Wynik do przerwy ustalił niemal równo z syreną Marcin Janas.
Drugą połowę znów lepiej rozpoczęli goście. W 36 minucie doprowadzili do remisu 16:16.
Decydującym o losach spotkania był okres pomiędzy 48 a 54 minutą. Przy stanie 25:24 gospodarze zdobyli sześć bramek, nie stracili żadnej. Nadal świetnie w bramce „ Jaskółek ” spisywał się Grzegorz Barnaś. Obronił m.in. dwa rzuty karne. W końcówce zdecydowanie panowali już na boisku. Dobry mecz rozegrał doświadczony Sławomir Kuroś. Podobała się także gra Daniela Dutki i po przerwie Marcina Janasa. W następnej kolejce Control Process otrzyma punkty walkowerem za mecz z AZS-em Katowice (zespół wycofał się z rozgrywek). Control Process Tarnów – VIVE Targi II Kielce 34:25 (15:13) Bramki dla tarnowian: Janas 6, Dutka 5, Kuroś 5, Grzesik 5, Siedlik 4, Sokół 3, Michalik 2, Bujak 2, Bieś 2 Najwięcej dla VIVE II: Fugiel 8, Stepaniec i Styrna po 3. Foto: Tomasz Schenk