Trzy punkty zostały w Gorzowie (FOTO)
access_time 2012-07-23 11:35:59
Stal Gorzów pokonała Azoty Tauron Tarnów 49:41, zgarniając tym samym trzy punkty w starciu z liderem Enea Ekstraligi.
Już pierwszy bieg przyniósł sporo emocji. Gorzowscy juniorzy wyszli na 4:2, ale na dystansie sytuacja się zmieniła. Prosty błąd przy wejściu w drugi łuk popełnił Adrian Cyfer i spadł na ostatnie miejsce. Do kuriozalnej sytuacji doszło w drugim biegu. Najpierw sędzia przerwał wyścig ze względu na nierówny start. W powtórce Dawid Lampart zahaczył daszkiem kasku taśmę, ale arbiter powtórzył wyścig w pełnym składzie, ponieważ do wykluczenia dochodzi tylko w wypadku kontaktu taśmy z motocyklem. W trzeciej odsłonie świetnie wystartowali goście, a po chwili upadł Tomasz Gollob. Kapitan Stali, choć mógł dać szanse Michaelowi Jepsenowi Jensenowi i przerwać swoim upadkiem wyścig, szybko opuścił tor. Natomiast młody Duńczyk na trzecim okrążeniu wyprzedził Lamparta. Następny wyścig to efektowna walka Nielsa Kristiana Iversena, który z ostatniego miejsca omal nie doszedł tuż przed metą na drugie. Ostatecznie jednak przywiózł jeden punkt. Pierwsza przerwa rozpoczęła się wraz z wynikiem 12:12. Lampart kolejny raz naruszył taśmę w wyścigu 5. Tym razem już nie było wątpliwości: decyzją mogło być tylko wykluczenie wychowanka Stali Rzeszów. W powtórce mieliśmy walkę Iversena z Gregiem Hancockiem. Duńczyk co rusz naciskał aktualnego mistrza świata, ale doświadczony „Herbie” dowiózł 3 punkty. Po kilku minutach sytuacja Stali stała się bardzo niekorzystna, bo to żużlowcy "Jaskółek": Martin Vaculik i Leon Madsen, a później Janusz Kołodziej i Maciej Janowski nie mieli problemu z podwójnym zwycięstwem. Na szczęście w 8 biegu przyjezdni zrobili prezent żółto-niebieskim, co okazało się punktem zwrotnym spotkania. Lampart omal nie wpadł na Hancocka, dzięki czemu Bartosz Zmarzlik z Krzysztofem Kasprzakiem mogli się cieszyć z podwójnej wygranej. W 10 biegu miała miejsce groźnie wyglądająca kolizja. Przy wyjściu ze startu Iversen próbował się nałożyć na Kołodzieja, co skończyło się dla „Puka” kontaktem z bandą. Duńczyk ze Stali jedynie obtłukł dłoń. W powtórce obaj zawodnicy ostro walczyli o dwa punkty i lepszy okazał się Kołodziej. Pierwszy przyjechał za to Matej Zagar. Stal dzięki temu osiągnęła wynik remisowy, który utrzymał się także po kolejnym biegu. Tarnowianie okazję na ponowne prowadzenie mogli wykorzystać w 12 wyścigu, kiedy wyszli na 5:1. Nic z tego: upór Zagara w pościgu opłacił się i 3 punkty Słoweńca utrzymały status quo. Bieg numer 13 to popis gorzowskiej pary. 3 punkty pewnie dowiózł Iversen, a Zmarzlik, zastępujący jako rezerwa zwykła Golloba w fenomenalny sposób wyrwał na ostatnich metrach drugą pozycję Madsenowi. Mecz i sprawa bonusu rozstrzygnęły się w pierwszym z nominowanych starć. Jepsen Jensen i Zmarlizk fantastycznie wyszli ze startu i z metra na metr konsekwentnie odjeżdżali Madsenowi i Kołodziejowi, kończąc z kilkunastometrową przewagą. W finalnej odsłonie zdefektował motocykl Zagara, ale Iversen kolejny raz pokazał klasę, ustalając wynik na 49:41. Foto: Michał Kapuściński / gorzow24.pl Zobacz także fotorelacje z poprzednich rozgrywek:
  • Azoty Tauron Tarnów - Unibax Toruń 50:40
  • Lotos Wybrzeże Gdańsk - Azoty Tauron Tarnów 49:41
  • Azoty Tauron Tarnów - PGE Marma Rzeszów 55:34
  • PGE Marma - Azoty Tauron Tarnów 42:48
  • Azoty Tauron Tarnów - Lotos Wybrzeże Gdańsk 63:27
  • Unibax Toruń - Azoty Tauron Tarnów 43:47
  • Azoty Tauron Tarnów - Stal Gorzów 46:44
  • Azoty Tauron Tarnów - Unia Leszno 56:34