Opera komiczna w niedzielę w tarnowskim teatrze (WYGRAJ BILET)
access_time 2012-07-09 16:10:37
"Agatka, czyli przyjazd Pana", to opera komiczna w trzech aktach J.D. Hollanda, w reżyserii Eweliny Pietrowiak, pod kierownictwem muzycznym Marka Toporowskiego zostanie zaprezentowana w 15 lipca, o godz. 19.00 na dużej scenie Teatru im. L. Solskiego. Bilety w cenie 30 zł.
- Opera komiczna "Agatka, czyli przyjazd pana" to pierwsza polska opera klasyczna, a wystawienie w ramach dyplomu Wrocławskiej Akademii Muzycznej jest pierwszym od XIX wieku - mówi Ewelina Pietrowiak, reżyserka spektaklu. Akcja w oryginalnym dziele ma miejsce na wsi. W realizacji Teatru w Tarnowie przeniesiono ją do pegeeru. Chociaż opera zwykłemu widzowi może kojarzyć się z powagą - „Agatka...” jest przedstawieniem pełnym humoru, energetycznym. Aktorzy mówią wiejską gwarą, przełożoną na współczesny język ze staropolskiego. "Agatka, czyli przyjazd Pana" to niepowtarzalna okazja zobaczenia opery z orkiestrą i świetnymi śpiewakami na scenie teatru im. Solskiego. Każdy z widzów na pewno znajdzie swój hitowy numer, który będzie nucił jeszcze długo po zakończeniu spektaklu. Reżyseria i scenografia: Ewelina Pietrowiak Asystent reżysera: Maja Słoniowska Dyrygent: Marek Toporowski Autor libretta: książę Maciej Radziwiłł Muzyka: Jan Dawid Holland Na scenie wystąpią studenci Wydział Wokalnego Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Wystąpi Orkiestra Trybunału Koronnego w Lublinie.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Teatr w Tarnowie przygotował konkurs z wejściówkami na operę "Agatka, czyli przyjazd Pana". Do wygrania: - jednosobowe zaproszenie na spektakl prezentowany 15 lipca o godz. 19.00. na Dużej Scenie Każdy kto prześle na adres k.bogusz@teatr.tarnow.pl w terminie do 12 lipca do godziny 12.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. W treści zgłoszenia należy także podać adres portalu (Tarnow.net.pl). Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.
Dla czytelników naszego Portalu mamy kolejną pulę zaproszeń na operę "Agatka, czyli przyjazd Pana" (15 lipca o godz. 19.00). Rozdamy je poprzez portal społecznościowy Facebook. Aby wziąć udział w konkursie należy na swoim profilu dodać do ulubionych stronę Tarnow.net.pl na Facebook.com. Można to zrobić klikając w obrazek tej dłoni , następnie trzeba się zalogować do swojego konta i kliknąć "Lubię to" Tarnow.net.pl.
Komentarze...