Pomóż policji w identyfikacji zwłok (FOTO)
access_time 2012-07-10 11:06:22
Tarnowska policja zwraca się z prośbą o pomoc w identyfikacji mężczyzny, którego zwłoki zostały odnalezione 16 listopada ubiegłego roku przy ul. Błonie.
Na szkielet mężczyzny natknęła się osoba, która na polecenie właściciela gruntu wykonywała prace porządkowe na terenie niezamieszkałej, nieogrodzonej posesji nieopodal lasku Lipie. Szczątki w stanie daleko posuniętego rozkładu uniemożliwiającego identyfikację płci spoczywały na sianie w zniszczonej szopie. Pracujący na miejscu śledczy zabezpieczyli przy nich odzież, naczynia i opakowania po żywności. Trwające w sprawie śledztwo wykluczyło, by do śmieci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Policjanci Zespołu do Spraw Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydział dw. z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu KMP w Tarnowie od kilku miesięcy prowadzą postępowanie mające na celu ustalenia tożsamości zmarłego. Do tej pory przesłuchano szereg osób, dokonano rozpoznań i sprawdzeń dziesiątek typowanych osób. Ustalono, iż zgon mężczyzny będącego prawdopodobnie osobą bezdomną, mógł nastąpić latem 2009 roku. W toku prowadzonych czynności sporządzono rysopis zmarłego mężczyzny:
  • wiek: około 40-60 lat
  • wzrost: około 175-183cm
  • brak uzębienia górnej szczęki
  • ubytki w uzębieniu dolnej szczeki
  • cierpiał na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Ubrany był w bluzę koloru czarno-zielonego, bluzę koloru zielonego, bluzę koloru niebieskiego, kaptur koloru zielonego, bluzę polar koloru zielonego firmy „AILE” rozm. XL, bluzę koloru czarnego "PROSPORT", bluzę koloru niebieskiego "BERGHAUS", polarowe spodnie koloru czarnego, obuwie "ENDURO" koloru brązowego – rozmiar 44. Przy mężczyźnie ujawniono: zegarek firmy "ROMEX", portfel koloru brązowego, torbę podróżną koloru różowo-zielonego, rękawice koloru czarnego, patelnię oraz metalowe garnki koloru białego. Osoby które rozpoznają mężczyznę ze zdjęcia lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tarnowie przy ul. Traugutta 4 osobiście bądź telefonicznie pod numerami 14 6281364, 14 6281205 lub całodobowo pod numerem 997.
  • Komentarze...