Tarnowscy fajterzy opanowali podium
access_time 2012-04-05 15:06:25
Siedem medali zdobyli zawodnicy KU AZS PWSZ Tarnów uczestniczący w Pucharach Polski w BJJ oraz Grapplingu w podkrakowskiej Skale.
Tarnowscy zawodnicy mają za sobą kolejny pracowity weekend. Marcowe rozgrywki najlepiej zakończył junior Adam Tokarski zdobywając złoto w bjj w kategorii -79 kg. Na trzecim miejscu w kategorii -94,3 kg (białe pasy) uplasował się Wojciech Kapias. Grapplerzy startujący w Pucharze Polski pokazali się z dobrej strony. Juniorzy Michał Zdziarski (-66kg) i Mateusz Michalik (-71kg) zajęli drugie miejsca, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Adam Tokarski (-77kg). Podobnie było wśród seniorów-amatorów, Tomasz Marek (-84kg) był drugi, a Tomasz Szwed (-71kg) trzeci. Zdaniem trenera, Roberta Wardzały najlepiej zaprezentował się Dominik Olszewski, który po walkach z wymagającymi przeciwnikami zajął trzecie miejsce wśród seniorów (-84kg). Ponadto judocy Arkadiusz Michalik (-81kg) i Szymon Dulęba (-60kg) walcząć w białostockich eliminacjach zakwalifikowali się do finału Akademickich Mistrzostw Polski w Bytomiu. W kwietniu odbędą się Mistrzostwa Polski ADCC oraz Puchar Polski w Grapplingu (No-Gi), w których Olszewski i reszta będą walczyć o kwalifikację na Mistrzostwa Europy.