Jedynki nie sprostały rywalkom (FOTO)
access_time 2012-03-26 13:09:18
W trzecim spotkaniu fazy play-out po bardzo ciekawym i wyrównanym pojedynku zawodniczki PWSZ Jedynka Tarnów uległy zespołowi Tomasovia Tomaszów Lubelski 2 do 3.
Po niezwykle emocjonującym meczu, pełnym zaciętych długich wymian, siatkarki PWSZ Jedynka Tarnów przegrały we własnej hali po tie-breaku i tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw uległy Tomasovii 0:3. Przyjezdne wygrały pierwszego seta 25:23 chociaż na prowadzenie wyszła dopiero przy 19:18. W drugim pomimo że początek również należał do nich, PWSZ Jedynka nie dała jednak za wygraną i za sprawą udanych ataków Sylwii Styrkowiec i Agnieszki Brzezińskiej wygrała tę rywalizację 25:22. Trzeci set był koncertem błędów i pomyłek z obu stron, a na pochwałę zasługiwała tylko piękna gra w obronie libero Barbary Gębiś. Przy rezultacie 23:23, tarnowianki miały jeszcze remis, jednak w końcówce Katarzyna Klaczek, dwoma udanymi blokami dała PWSZ Jedynce zwycięstwo 25:23 i doprowadziła do tie-break'a. W piątym secie zobaczyliśmy wspaniałą walkę punkt za punkt. Niestety przy stanie 14:13 Tomasovia miała piłkę meczową, którą w kontrowersyjnej sytuacji zakończyła punktem. Po ataku przyjezdnych do obrony rzuciła się bowiem Wioleta Sysło, która w opinii wielu osób obecnych na hali, w prawidłowy sposób ją podbiła. Innego zdania byli jednak sędziowie, którzy przyznając Tomasovii punkt zakończyli spotkanie. PWSZ Jedynka przegrała tie-breaka 13:15 i tym samym cały mecz 2:3. Mecz ten nie zakończył walki o utrzymanie w II Lidze. W sobotę 31 marca PWSZ Jedynka Tarnów we własnej hali rozegra dwa spotkania z przegranym pary Dalin Myślenice – MKS MOS Wieliczka, a stawką rywalizacji do trzech zwycięstw będą baraże o utrzymanie w lidze. PWSZ Jedynka Tarnów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 2:3 (23:25, 25:22, 18:25, 25:23, 13:15) PWSZ Jedynka: Brzezińska, Wieloch, Madzia, Wyroba, Sysło W., Styrkowiec, Jachym (libero) oraz Klaczek, Sysło M., Gębiś (libero), Kosałka, Stolarz. Foto: Tomasz Schenk