Zamiast tarnowskiego Disneylandu będzie zboże
access_time 2011-05-12 18:26:02
Miał być park rozrywki wart ok. 550 mln złotych, z niesamowitymi atrakcjami, ale na razie na 100 miejskich hektarach będzie rosło zboże. Miasto wydzierżawiło rolnikowi na trzy lata tereny w Gumniskach.


Miasto przejęło dawne gospodarstwo pomocnicze przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, czyli 140 hektarów. Pod koniec lutego tego roku rzeszowska firma Xtreme Media Dynamix zaprezentowała koncepcję parku rozrywki w trakcie posiedzenia komisji rozwoju miasta. Inwestycja warta ok. 550 mln złotych miałaby powstać w dwa lata od rozpoczęcia prac na tych terenach. Według koncepcji atrakcjami mają być rollercoastery, wodne zjeżdżalnie, wieża swobodnego spadku, multimedialne sale oraz rotunda z Panoramą Siedmiogrodzką.

Koncepcje są, ale brak pieniędzy. Prezydent Tarnowa uznał, że szkoda, by teren przez taki długi czas był nieużytkiem i rozpisano przetarg na jego wydzierżawienie. Ofertę złożył tylko jeden zainteresowany - rolnik z gminy Skrzyszów, który będzie dzierżawił 99 hektarów przez najbliższe trzy lata. Roczna opłata dzierżawna to 40 tysięcy 400 złotych.

Wiadomo, że rzeszowska firma nie rezygnuje z pomysłu parku rozrywki.


Zobacz także:
Chcą wybudować polski Disneyland w Tarnowie

Komentarze...