Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sokółce
access_time 2011-05-05 16:32:32
W dniach 27 kwietnia do 3 maja w Sokółce Podlaskiej rozgrywana była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w której udział brało dwóch tarnowskich pięściarzy z klubu "Tiger" Tarnów: Krystian Raczek 57kg oraz Jakub Panek 81+.


Z dobrej strony na turnieju pokazał Krystian Raczek który w pojedynku ćwierćfinałowym wygrał przez RSC w pierwszej rundzie z Alanem Formelą z Wisly z Tczew, a w walce półfinałowej pokonał na punkty Bartosza Górniaka z BKS Gorzow Wielkopolski.

Niestety z turnieju odpadł już Jakub Panek który przegrał pojedynek ćwierćfinałowy z zawodnikiem gospodarzy Sebastianem Kucharewiczem Boxing Sokółka.

W walce finałowej Krystian Raczek Tiger-Tarnów przegrał nieznacznie na punkty 7- 8 z Patrykiem Milewiczem MKB Energetyk Lubin, tym samym zdobył srebrny medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Srebrny medal jest dużym osiągnięciem dla Krystiana oraz miłą niespodzianką dla kadry trenerskiej(Janusza Czubana,Antoniego Bandy oraz Dariusza Sęka).

Krystian Raczek przygodę z boksem rozpoczął w lutym 2010r., a już miesiąc później miał swój pierwszy pojedynek na ringu. Jest to dla niego największy sukces w jego sportowej karierze, motorem do dalszych sukcesów będzie roczne stypendium w wysokości 500 zł. miesięcznie, jakie ufundowała dla niego Fundacja Dariusza Michalczwskiego "Równe Szanse". Stypendia takie za osiągnięcia sportowe otrzymuje już trzech jego kolegów z klubu Tiger-Tarnów: Damian Kiwior, Patryk Kurek oraz Jakub Kania.


Info: Grzegorz Rutkowski

Komentarze...