Przegląd prasy
access_time 2011-05-04 15:59:43
Przegląd prasy lokalnej: o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu tygodnika TEMI oraz Gazety Krakowskiej.


Temi 4 maja 2011 r.

Licea na pozycjach
Redakcja TEMI sprawdziła na którym miejscu uplasowały się tarnowskie licea w rankingu małopolskich liceów. Zestawienie rokrocznie przygotowuje "Gazeta Krakowska". Największe znaczenie odegrały maturalne wyniki. Ponownie bezapelacyjnym zwycięzcą matury 2010 zostało krakowskie V Liceum Ogólnokształcące. Na listę rankingową wpisano w sumie 110 małopolskich liceów, tych z Tarnowa jest siedem. Tutaj prym wiedzie III LO, które uplasowało się na miejscu 7. I LO można odnaleźć na miejscu 17.

Gazeta Krakowska 4 maja 2011 r.

Radny Babuśka wolny od podejrzeń
Oświadczenia majątkowe radnego zbadane - czytamy w Gazecie Krakowskiej. Przestępstwa nie było - uznali śledczy z Krakowa. Pół roku trwało prześwietlanie oświadczeń majątkowych tarnowskiego radnego Bartłomieja Babuśki. Efekt to oczyszczenie z podejrzeń prominentnego działacza Platformy Obywatelskiej. Prokuratura Rejonowa w Tarnowie umorzyła śledztwo w sprawie złożenia przez samorządowca oświadczeń majątkowych zawierających nieprawdziwe dane.

Most im. Pileckiego
Wybudowana półtora roku temu nowa przeprawa przez Wątok nie będzie bezimienna. Most, dzięki któremu udało się połączyć ulice Starodąbrowską z Gumniską, nosić będzie imię rotmistrza Witolda Pileckiego. Najpierw komisja ds. nazewnictwa ulic tarnowskiej rady, a potem wszyscy rajcy zaaprobowali wniosek w tej sprawie radnego Grzegorza Kądzielwskiego. Pilecki był współzałożycielem Tajnej Armii Polskiej, żołnierzem Armii Krajowej oraz organizatorem ruchu oporu w obozie w Auschwitz i autorem pierwszych raportów o Holokauście. Po wojnie oskarżony przez komunistyczne władze i skazany na śmierć, został stracony w 1948 r. Oskarżenie anulowano w 1990 r.

Komentarze...