"Chrześcijańskie Fryderyki" rozdane w Tarnowie (FOTO)
access_time 2011-05-02 21:50:26
Po raz pierwszy w Tarnowie wręczono Złote Gongi. Statuetki trafiły do zespołów i solistów wykonujących muzykę z przesłaniem chrześcijańskim. Po Gali odbył się Koncert Papieski. Zapraszamy do fotorelacji z I Gali Muzyki Chrześcijańskiej w Tarnowie.


Monika Kuszyńska i Muniek Staszczyk to wokaliści 2010 roku. Najlepszym zespołem została grupa Maleo Reggae Rockers. Płyta roku 2010 nosi tytuł "SkąDokąd" - zespołu Raz Dwa Trzy. Piosenka roku 2010 to utwór "Rzeczy zmieniają się" Mieczysława Szcześniaka. Natomiast za debiut roku uznano zespół Love Story, zaś projekt roku to album "Historia" - Elektrycznych Gitar. Specjalne Złote Gongi trafiły do Małgorzaty Kotarby redaktor naczelnej Magazynu Muzycznego RUaH.pl oraz do twórców Listy Przebojów "Muzyczne Dary" Dariusza Ciszewskiego i Janusza Yaniny Iwańskiego. Złote Gongi były do tej pory wręczane wirtualnie, podczas listy przebojów. Pierwszy raz, statuetki trafiły do artystów podczas Gali. Uroczystość odbyła się w sobotę, 30 kwietnia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

O tym kto otrzyma Złote Gongi zdecydowali słuchacze. Trafiły one do solistów i zespołów, których utwory w 2010 roku zostały nagrodzone największą liczbą głosów.

Lista przebojów "Muzyczne Dary" jest transmitowana w ponad dwudziestu stacjach radiowych w Polsce i za granicą (USA i Kanada). Listę od 11 lat prowadzą dziennikarz muzyczny Dariusz Ciszewski oraz gitarzysta i kompozytor Janusz Yanina Iwański. - Muzyka jest dobrem. Chcemy się podzielić tym co najlepsze. Perspektywa beatyfikacji Jana Pawła II przypomina nam o niebiańskiej przyszłości dla człowieka. Tej perspektywy nie można unikać w tekstach. Muzyka chrześcijańska ma bardzo wiele do przekazania - mówi Dariusz Ciszewski. Janusz Yanina Iwański uważa, że nie istnieje sztuka bez sacrum:

- Młodzi odchodzą od Boga i wracają do Niego. Pewnego dnia odkrywają, że sensem życia jest zmierzanie do Boga. Przed laty było niewielu wykonawców, którzy przyzwali się do Boga. Dziś to jest już "mega petarda". Dołączają do tego grona profesjonaliści i młodzi. W Polsce rodzi się potężny rynek, który dzieli się miłością do Boga - powiedział kompozytor, autor tekstów i wykonawca na antenie RDN Małopolska.

Po Gali na tarnowskim rynku odbył się papieski koncert. Zagrali Anti Babylon System, Janusz Yanina Iwański i gwiazda wieczoru grupa Maleo Reggae Rockers. Organizatorami imprezy byli Lista Przebojów "Muzyczne Dary", Radio RDN Małopolska i Urząd Miasta Tarnowa.

Komentarze...