Cela Ojca Maksymiliana w Solskim (FOTO)
access_time 2011-06-19 10:06:19
Spektakl "Cela Ojca Maksymiliana" w reżyserii autora - Kazimierza Brauna, jest artystyczną próbą opowiedzenia historii człowieka, który umierając 14 sierpnia 1941 r. w KL Auschwitz, stał się symbolem moralnego zwycięstwa nad ideologią totalitarną.


W postaci św. Maksymiliana zachwyca niezłomność, heroizm oraz gotowość do poniesienia najwyższej ofiary dla bliźniego. Wszystko to sprawia, że widz nie może przejść obojętnie obok świadectwa, jakie pozostawił po sobie Ojciec Maksymilian.

Autor dramatu o św. Maksymilianie - Kazimierz Braun jest uznanym nie tylko w Polsce, ale i w świecie reżyserem, uczonym i pisarzem. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Prof. Braun po pobycie w Japonii (1982) i w Polsce (2008) - miejscach związanych z życiem i śmiercią św. Maksymiliana - zafascynował się jego osobą do tego stopnia, że napisał trzy sztuki teatralne o Ojcu Kolbe. Pierwszą z nich jest pięcioaktowy spektakl "Maxymilianus", drugą monodram "Cela Ojca Maksymiliana", trzeci dramat "Mój syn Maksymilian".


Fotorelacja ze spektaklu "Cela Ojca Maksymiliana" (18 czerwca 2011 r.) autorstwa Jakuba Gabika

Komentarze...