Koncert Mango Collective oraz Totentanz
access_time 2011-06-10 13:54:51
Utwory z najnowszej płyty zespołu Totentanz w głównym stopniu wypełnią program koncertu, który odbędzie się na scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego w dniu 22 czerwca o godz. 20.


Choć nazwa zespołu Totentanz zaczerpnięta została z utworu klasyka muzyki poważnej, Franciszka Liszta ("Taniec śmierci"), grupa jest przykładem rocka w czystym wydaniu. Zespół powstał w 2005, założony przez Erika Bobellę, muzyka amerykańskiego pochodzenia, od 1992 mieszkającego w Polsce. Swoją debiutancką płytą "Nieból" (wrzesień 2007) grupa uplasowała się w czołówce polskich wykonawców rockowych, potwierdzając swą renomę drugim albumem, „Zimny dom”, wydanym równo rok po pierwszym krążku.

Kwartet Totentanz tworzą: Rafał Huszno – śpiew, gitary, Sebastian Mnich – perkusja, Erik Bobella – bas i Piotr Sokołowski – gitary. Grupa przyznaje się do inspiracji szeroką gamą różnorodnych wykonawców – od spokojnych klimatów Jamesa Blunta, przez Foo Fighters, po drapieżne riffowanie w stylu Rammstein. Totentanz porusza się w klimatach niepokojących i niewygodnych, często krytykując i piętnując trudną rzeczywistość, ale równocześnie pokazując pogodniejsze strony życia.

Obecnie grupa intensywnie koncertuje w całym kraju promując swoją najnowszą płytę, „Inni”. Album (wydany w kwietniu 2011) pokazuje zespół z zupełnie innej strony. Totentanz prezentuje się nadzwyczaj dojrzale, nie stroni od nowoczesnych rozwiązań. Płyta „Inni” spotkała się z zachwytem krytyków i poruszeniem w szeregach fanów zespołu. Kilka utworów z płyty zabrzmiało już podczas koncertu w Opolu. W porównaniu z poprzednimi płytami, album „Inni” jest bardziej rozbudowany muzycznie, zwłaszcza pod względem harmonii.

Cena biletów: 30 zł,

Ponadto osoby, które zakupią bilety i wypełnią kupon wezmą udział w konkursie którego główną nagrodą jest "Skoda na weekend" użyczona przez firmę Auto Bączek.

Dodatkowe informacje dotyczące koncercie oraz możliwości zakupu biletów można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni - tel. kom. 784 976 026, tel. (14) 688 32 87.
Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Tarnowski Teatr przygotował konkurs z wejściówkami na koncert zespołów Mango Collective oraz Totentanz, który odbędzie się 22 czerwca o godz. 20.00 na scenie Solskiego.

Do wygrania:
- 1 dwuosobowe zaproszenie  

Każdy kto prześle na adres lista@teatr.tarnow.pl do poniedziałku 20 czerwca do godziny 14.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek. Należy podać adres portalu Tarnow.net.pl w treści zgłoszenia.

Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.

Komentarze...