Finał kryterium kolarskiego (FOTO)
access_time 2011-06-15 19:56:22
4 Kryterium Kolarskie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Tarnowie zakończyło się zwycięstwem zawodnika Roberta Radosza z BDC TEAM. Trasa tego emocjonującego wyścigu biegła tuż obok i na terenie Gemini Park Tarnów, głównego sponsora imprezy.

We wtorek plac przy Gemini Park Tarnów oddany został we władanie kolarzy. Słoneczna pogoda dopisała. Miejsce parkujących zwykle samochodów zajęła trasa wyścigu, rowerowy tor przeszkód, stoiska sponsorów. Był to czas sporych emocji, nie tylko dla amatorów kolarstwa. Widzowie tłumnie zgromadzili się, aby podziwiać barwny peleton.

W wyścigu startowały polskie grupy zawodowe z CCC na czele oraz ekipy zagraniczne. Start i meta kryterium umiejscowiona była przy Gemini Park Tarnów a trasa wyścigu biegła wzdłuż ulicy Nowodąbrowskiej i Starodąbrowskiej z nawrotem na rondzie im. Giedroycia. W najwyższym punkcie trasy, przy ul. XVI Pułku Piechoty, na zawodników czekała górska premia. Zawodnicy pokonali 30 okrążeń, po 2400 metrów każde a wyścig ukończyło 29 z 60 startujących zawodników.

Po wyścigu, na specjalnie zbudowanym podium odbyło się nagradzanie i uhonorowanie zwycięzców we wszystkich klasyfikacjach. Zwycięstwo drużynowe odniósł team CCC POLSAT.