Cela Ojca Maksymiliana w Solskim
access_time 2011-06-10 14:45:59
Już w najbliższą sobotę i niedzielę - 18 i 19 czerwca 2011 r. o godz. 19.00 na scenie Tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego zobaczymy sztukę prof. Kazimierza Brauna "Cela Ojca Maksymiliana" w reżyserii samego autora.


Spektakl "Cela Ojca Maksymiliana" jest artystyczną, próbą opowiedzenia historii człowieka, który umierając 14 sierpnia 1941 r. w KL Auschwitz, stał się symbolem moralnego zwycięstwa nad ideologią totalitarną. W postaci św. Maksymiliana zachwyca niezłomność, heroizm oraz gotowość do poniesienia najwyższej ofiary dla bliźniego. Wszystko to sprawia, że widz nie może przejść obojętnie obok świadectwa, jakie pozostawił po sobie Ojciec Maksymilian.

Autor dramatu o św. Maksymilianie - Kazimierz Braun jest uznanym nie tylko w Polsce, ale i w świecie reżyserem, uczonym i pisarzem. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Prof. Braun po pobycie w Japonii (1982) i w Polsce (2008) - miejscach związanych z życiem i śmiercią św. Maksymiliana - zafascynował się jego osobą do tego stopnia, że napisał trzy sztuki teatralne o Ojcu Kolbe. Pierwszą z nich jest pięcioaktowy spektakl "Maxymilianus", drugą monodram "Cela Ojca Maksymiliana", trzeci dramat "Mój syn Maksymilian".

Spektakl "Cela ojca Maksymiliana" będzie z pewnością dla wielu osób niezwykłym sposobem na przeżycie trwającego obecnie Roku Kolbiańskiego. W uchwale podjętej przez parlamentarzystów z tej okazji możemy przeczytać - „Senat Rzeczypospolitej Polskiej czyni to dla uczczenia życia i moralnej postawy tego wybitnego Polaka i kapłana”. W tym roku przypada 70. rocznica śmierci Świętego Męczennika Auschwitz.

Ceny biletów: bilet normalny 30 zł, bilet ulgowy 25 zł. Dla zorganizowanych grup seniorów posiadamy bilety w atrakcyjnej cenie 15 zł od osoby. Ponadto dla osób niepełnosprawnych bilety w cenie 5 zł.

Dodatkowe informacje nt spektaklu oraz możliwości zakupu biletów na spektakl można uzyskać w Biurze Organizacji Widowni – tel. (14) 688 32 87, tel. kom. 784 976 026.
Cela Ojca Maksymiliana - KONKURS

Dla czytelników portalu Tarnow.net.pl - Tarnowski Teatr przygotował konkurs z wejściówkami na niedzielny spektakl "Cela Ojca Maksymiliana" w reżyserii prof. Kazimierza Brauna.

Do wygrania:
- 2 dwuosobowe zaproszenia

Każdy kto prześle na adres lista@teatr.tarnow.pl do piątku 17 czerwca do godziny 14.00 swoje imię i nazwisko oraz nr tel. i adres e-mail weźmie udział w losowaniu wejściówek.

Należy podać adres portalu Tarnow.net.pl w treści zgłoszenia.  Zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie o wygranej.

Komentarze...