"Carmen" Georga Bizeta w CSM
access_time 2011-06-12 08:08:52
Jedna z najpopularniejszych oper wszech czasów, Carmen, opowiada o seksie, przemocy i rasizmie. Transmisja live HD z Metropolotan Opera w Nowym Jorku już 18 czerwca 2011 r. o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce.


- Jedna z najpopularniejszych oper wszech czasów, Carmen, opowiada o seksie, przemocy i rasizmie oraz ich nieoczekiwanym następstwie: wolności - mówi Richard Eyre, reżyser przedstawienia opery Bizeta, utytułowany twórca filmowy, telewizyjny i teatralny, pięciokrotny laureat brytyjskiej Nagrody Oliviera. - Ta opera to niezaprzeczalnie jedno z największych dzieł sztuki. Jest zmysłowa pod każdym względem. Może być też szokująca - twierdzi Eyre.

W pełną zmysłowości, a jednocześnie wstrząsającą postać tytułowej Carmen wcieli się występująca w tej roli po raz pierwszy Angela Gheorghiu.

"Carmen" Georges'a Bizeta, podczas paryskiej premiery została przyjęta z rezerwą, ale już wkrótce potem zatriumfowała na scenie całego świata.

Jest to jedna z najpopularniejszych i najbardziej znanych oper werystycznych. Dramatyczna historia miłości baskijskiego żołnierza Don Josego do pięknej robotnicy z fabryki cygar - cyganki Carmen.Tytułowa Carmen kipi energią. Jest postacią złożoną i barwną, głodną życia. Nieobliczalną i dziką. Namiętną i niezależną. Dlatego od ponad 130 lat nieustannie pociąga, zadziwia i fascynuje wielbicieli opery. Niezwykłej urody muzyka, zapadające w pamięć melodie (słynna uwertura, Habanera, aria Torreadorra ) i sugestywne hiszpańskie rytmy to ogromny atut tego pasjonującego spektaklu.

Czas trwania transmisji: 4 godziny
W spektaklu są 2 przerwy

Ceny biletów:
40 zł - bilety indywidualne
35 zł - bilety grupowe i ulgowe
Rezerwacja biletów: Kasa CSM 14 633 46 04
Dla czytelników naszego Portalu mamy dwa podwójne zaproszenie na transmisję opery "Carmen".
Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy wysłać na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila należy koniecznie wpisać "Carmen". Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca 2011 r.

Wejściówki zdobyli: Tomasz Nieroda, Monika Mądel. Gratulujemy!

Komentarze...