Skoda Speed Race Show już w ten weekend
access_time 2011-05-29 19:54:25
Co prawda impreza odbędzie się w niedzielę (5 czerwca) w godzinach od 10 do 18, ale przygotowania do niej ruszają już o wiele wcześniej. Długa lista atrakcji, to oferta dobrej zabawy skierowana do wszystkich mieszkańców.


- Od czwartkowej nocy organizatorzy gromadzą na terenie Gemini zużyte opony, przy pomocy których wytyczony zostanie tor kartingowy - informuje Grzegorz Kasprzyk, Kierownik Działu Marketingu Skoda Auto Bączek głównego organizatora imprezy.

- Bezpieczeństwo, praktycznie tylko to się liczy – mówi Rafał Kiwior ze Speed Race, odpowiedzialny podczas imprezy za część związaną z torem i ściganiem na gokartach. - Dlatego wytyczyliśmy tor, który nie jest szybki, ale zmusi kierowców do uważnego pokonywania zakrętów i utrzymania maksimum koncentracji.

Dodać należy, że trasa poprowadzona zostanie niczym na torze Formuły 1 w Monaco, czyli częściowo w otwartej przestrzeni a częściowo pod dachem – na parkingu podziemnym Centrum Handlowego Gemini Park. Czas każdego przejazdu zostanie zmierzony przez firmę Syntar, a najszybsi w kolejnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary oraz cenne nagrody rzeczowe od licznych sponsorów.

Skoro pojawił się już temat Formuły 1: na poważnej imprezie motoryzacyjnej nie może zabraknąć symulatorów bolidów startujących w tych wyścigach. Dlatego przez cały dzień całkowicie bezpłatnie każdy będzie mógł poczuć się jak Robert Kubica czy Michael Schumacher zasiadając za kierownicą jednego z dwóch takich urządzeń.

Również na wiele godzin przed rozpoczęciem całej akcji na parkingu Gemini Park pojawi się ekipa Tomka Oleksego, która rozstawi wielką, 9-metrową ściankę wspinaczkową.

- Gorąco zachęcam do zawitania w naszej części imprezy, bo to świetna okazja do spróbowania zmierzenia się z pionową ścianą – zaprasza Tomasz Oleksy, tarnowski mistrz we wspinaczce. - Oczywiście wszystko w formie zabawy, z zabezpieczeniami i bez pośpiechu. Ale możecie liczyć też na mój pokaz prawdziwego wspinania na czas.

Swoją obecność podczas Skoda Speed Race Show zaznaczą również regionalni mistrzowie w rajdach samochodowych. Zaprezentują swoje auta oraz zasiądą jako... instruktorzy w samochodach Skody, którymi wszyscy chętni będą mogli udać się na jazdy próbne. Podczas takich przejażdżek zawodowi kierowcy podpowiedzą, jak unikać błędów w codziennym prowadzeniu samochodu.

To wszystko to dopiero początek długiej listy atrakcji przygotowanych na tę niedzielę przez Skoda Auto Bączek, Tor Kartingowy Speed Race i Gemini Park Tarnów. Dalej znajdują się na niej:

  • malowanie autobusu miejskiego przez grafficiarzy
  • pokazy akrobatyczne na motocyklach
  • wizyta żużlowców Tauronu Azotów
  • występy taneczne
  • wyścigi znanych osób na gokartach
  • prezentacja "asystenta parkowania Skody"
  • i inne
Wszystkich serdecznie zapraszamy, bo dla każdego mamy coś specjalnego!
Komentarze...