Komosiński i Ropek mistrzami Polski (WIDEO)
access_time 2011-05-31 22:04:21
Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team po raz jedenasty w karierze sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Jędrzej Komosiński z PGNiG AZS PWSZ Tarnów nowym mistrzem Polski!


W rozegranych w miniony weekend w Tarnowie mistrzostwach Polski we wspinaczce na czas Edyta Ropek po raz kolejny w swojej karierze sięgnęła po tytuł mistrzyni kraju, pokonując w finałowym biegu znakomicie prezentującą się w tych zawodach Małgorzatę Rudzińską z Skarpy Lublin.

Lublinianka podczas całych zawodów uzyskiwała świetne czasy na obu drogach wspinaczkowych, począwszy od eliminacji, po których plasowała się na pierwszej pozycji. Również jako jedyna zawodniczka podczas rywalizacji na tej imprezie zeszła z czasem poniżej ośmiu sekund, jednak to nie wystarczyło by pokonać aktualną mistrzynię Europy. W finale lepiej zaprezentowała się Edyta, która na obie drogi wspięła się bezbłędnie i zwyciężyła jedenaste mistrzostwo Polski na czas. Na trzeciej pozycji uplasowała się Klaudia Buczek z MKS Tarnovia, pokonując w małym finale Monikę Prokopiuk z Skarpy Lublin.

- W Tarnowie biegało mi się dobrze, mimo, że byłam nieco zmęczona treningiem, który zrobiłam dzień wcześniej. Szykowałam się na start w sobotę, jednak z powodu deszczu rywalizacja została przeniesiona na niedzielę. Przygotowuję się do mistrzostw świata i nie chciałam odpuszczać mojego treningu - skomentowała swój strat w MP Edyta Ropek.

Dla Edyty Ropek był to jedyny w tym roku start w zawodach krajowych, zawodniczka reprezentująca barwy Alpinusa i Azotów Tarnów ze względu na przygotowania do mistrzostw świata w 2012 roku w Paryżu, nie wystartuje w finałowej edycji Pucharu Polski, która odbędzie się w grudniu we Wrocławiu. Najbliższe zawody, w których rywalizować będzie Edyta odbędą się 12 i 13 lipca w francuskim Chamonix.

Rewelacyjnie podczas mistrzostw wystartował Jędrzej Komosiński. Głogowianin po raz pierwszy w swojej karierze sięgnął po złoty medal w krajowej rywalizacji seniorów i to na imprezie rangi mistrzowskiej! Student tarnowskiej PWSZ w finałowym biegu pokonał dotychczasowego mistrza Polski Łukasza Świrka z SMG Lubin, zwyciężając w fenomenalnym stylu ostatni bieg zawodów! Na trzecim stopniu podium uplasował się Jakub Ginszt (niezrzeszony) z Lublina, który w małym finale pokonał Marcina Dzieńskiego z Pałacu Młodzieży Tarnów.

W osobnej klasyfikacji tych zawodów, w kategorii młodzieżowców mistrzami Polski 2011 na czas zostali Karina Mirosław z Skarpa Lublin i Marcin Dzieński, przed Katarzyną Wichą - Skarpa Lublin i Pawłem Sikorą - niezrzeszony. Na trzecim miejscu uplasował się Hubert Styła z Skarpy Lublin, w tej kategorii startowały tylko dwie zawodniczki.

Podczas tego weekendu na tarnowskim rynku odbywała się także pierwsza tegoroczne edycja Pucharu Polski w konkurencji bouldering. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Agata Modrzejewska z KW Toruń, przed Małgorzatą Rudzińską i Sylwią Buczek z MKS Tarnovia. W zmaganiach mężczyzn najlepszy był Piotr Bunsch z KS Korona Kraków, przed Jakubem Jodłowskim z UKA Warszawa i Konradem Ociepką z KS Korona Kraków.


Komentarze...