Pierwsze zwycięstwo, pierwsze 3 pkt, wielka euforia (FOTO)
access_time 2011-11-07 14:34:07
PWSZ Jedynka Tarnów podjęła Paleo Pogoń Proszowice na hali tarnowskiego I LO w ramach II Ligi kobiet w piłce siatkowej.
Pierwszy set gospodynie oddały tak łatwo (18:25), iż rozbudziły wśród publiczności, niemiłe wspomnienie poprzednich konfrontacji. Na szczęście na drugi wyszły wystarczająco zmobilizowane, aby wyraźnie wygrać tę i kolejne partię, odpowiednio do 20 i 14. Dobra gra w ataku i obronie wymusiła nerwowość w grze gości, a w konsekwencji liczne błędy, bezlitośnie wykorzystywane przez gospodynie. Nareszcie nasze zawodniczki pokazały zadziorność połączone z nieustępliwą wolą walki. Swoją postawą wzbudzały entuzjazm kibiców i konsternację gości, których trener wydawał się być równie zrezygnowany jak jego zawodniczki, które oddały niemalże bez walki ostatni set spotkania. Po ostatnim gwizdku zawodniczki PWSZ Jedynki Tarnów w radosnym kręgu odtańczyły taniec zwycięstwa okraszony piskami i okrzykami. Wynik: zwycięstwo PWSZ Jedynka Tarnów 3:1 I set: 25:18 dla Paleo Pogoń Proszowic II set: 25:20 dla PWSZ Jedynka Tarnów III set: 25:16 dla PWSZ Jedynka Tarnów IV set: 25:14 dla PWSZ Jedynka Tarnów Punktujące zawodniczki PWSZ Jedynka Tarnów w meczu: Brzezińska - 18 pkt Wieloch - 18 pkt Madzia – 14 pkt Styrkowiec - 10 pkt W.Sysło – 6 pkt M.Sysło – 2 pkt Wyjściowy skład 2 A.Brzezińka 4 B.Wieloch 6 J.Madzia 11 E.Stolarz 12 W.Sysło 16. S.Styrkowiec 18 P.Jachym-Libero PWSZ Jedynka wystąpiła w składzie: 1 M.Kosałka 2 A.Brzezińka 4 B.Wieloch 6 J.Madzia 9 W.Wyroba 11 E.Stolarz 12 W.Sysło 13 M.Sysło 14 K.Klaczek 16. S.Styrkowiec Libero 17 B.Gębiś 18 P.Jachym Trenerki: U. Świerczek, B. Wyroba