Otwarto nową pracownię RTG w Centrum Medycznym "KOL-MED" (FOTO)
access_time 2011-04-14 13:56:26
W poniedziałek 11 kwietnia 2011 roku nastąpiło uroczyste otwarcie zmodernizowanej pracowni RTG w CM "KOL-MED" spzoz w Tarnowie. Koszt inwestycji, w którego skład wchodzi sprzęt RTG oraz remont niemal całego piętra budynku wyniósł ponad 400 tys. zł.


Zakupiony aparat jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku i wykorzystywanych w ambulatoryjnej opiece lekarskiej. Dzięki tej inwestycji, pacjenci korzystający z usług placówek Centrum Medycznego, będą zdecydowanie lepiej chronieni przed wpływem promieniowania RTG. Wykorzystywana dawka będzie zdecydowanie mniejsza, a zdjęcia znacznie lepszej jakości. Sam aparat jest przygotowany do pełnego ucyfrowienia, którego realizacja zaplanowana została na kolejne lata.

W związku ze znaczną zmianą dotyczącą parametrów sprzętu, konieczna była wymiana nie tylko samego aparatu, ale również wszelkich osłon radiologicznych, których koszt jest trudny do pominięcia. Wszystko w celu zapewnienia jak najlepszych warunków leczenia pacjentów objętych opieką lekarzy pracujących w tej jednostce służby zdrowia.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali kolejno: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego – Wojciech Kozak, Przewodniczący Rady Społecznej – Adam Kwaśniak oraz Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej – Bp. Wiktor Skworc. Chwilę Później Biskup Ordynariusz poświęcił zarówno sam aparat, jak i wyremontowaną pracownię, a także zmówił modlitwę w intencji pracowników KOL-MEDu.

W przemówieniu Ks. Biskup podkreślił ważną rolę jaką odgrywa inwestycja w zdrowie pacjentów, wszystkich, zarówno tych z Tarnowa jak i okolic. Wicemarszałek Wojciech Kozak podkreślił świetną organizację i docenił inwestycje przeprowadzane w podległej Marszałkowi Województwa Małopolskiego jednostce, zwłaszcza wykonywanych w tych trudnych finansowo czasach.

Słów uznania dla Dyrektora Placówki nie szczędził Przewodniczący Rady Społecznej, podkreślając jednocześnie, iż Samodzielne Publicznej Zakłady Opieki Zdrowotnej mogą rywalizować z jednostkami prywatnymi, inwestując nieustannie zarówno w kadrę jak i wykorzystywane urządzenia.

Pracownia dostępna jest dla wszystkich pacjentów leczących się w ramach Centrum Medycznego "KOL-MED", zarówno Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Tarnowie, jak i Rejonowych Przychodni Lekarskich w Dębicy, Brzesku, Bochni i Tuchowie.


Zobacz także:
Znamy przychodnie z całodobową opieką medyczną

Komentarze...