Strażak z Tarnowa wbiegł na 39 piętro w ponad 6 minut
access_time 2011-04-11 15:53:15
W sobotę 9 kwietnia 2011 r. odbyły się międzynarodowe zawody "1 Berlin Firefighter Stairrun". Zadaniem dwuosobowych drużyn pożarniczych było wbiegnięcie w jak najkrótszym czasie na 39 piętro Hotel Park Inn, mieszczący się przy Alexanderplatz w centrum Berlina.


Zawodnicy musieli być wyposażeni w ubranie strażackie typu Nomex, buty specjalne skórzane, hełm oraz aparat ochrony dróg oddechowych z maską. Na starcie 300 metrowej trasie stanęło 220 drużyn z Niemiec, Luxemburga, Czech, Węgier, Słowacji, Danii i Polski.

W gronie sześciu drużyn z Polski barwy małopolski reprezentowali mł. asp. Grzegorz Kuboń z Komendy Miejskiej PSP w Tarnowie oraz asp. Marcin Zdziobło ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie. Zawodnicy nie byli nowicjuszami w podobnych zawodach w kraju brali już udział w ubiegłych latach. Profesjonalne przygotowanie pozwoliło kolegom strażakom zająć w klasyfikacji generalnej drugie miejsce na pudle z czasem 6.11.02 minuty. Na pierwszym miejscu uplasowali się gospodarze imprezy z czasem lepszym tylko o 2 sekundy natomiast na trzecim podium stanęli strażacy z Czech. Asp. Grzegorz Kuboń podsumował zawody mówiąc że należy je zaliczyć do bardzo udanych, a ten występ był dobrym sprawdzianem formy przed zawodami TFA które to zostaną rozegrane w Toruniu. Najlepsze drużyny otrzymały medale, dyplomy i pamiątkowe puchary.

Komentarze...