Michał Pauli "12 x śmierć" - spotkanie z autorem głośnej książki (FOTO)
access_time 2011-04-09 16:08:06
Książka "12 x śmierć" to zapis autentycznych wydarzeń, które przydarzyły się Autorowi, podczas jednej z podróży do egzotycznej Tajlandii. Jej bohater za namową tajnej agentki policji, daje się wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie zamieniając egzotyczną wyprawę w niekooczący się horror.


Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci zostaje umieszczony w jednym z najgorszych i najbardziej zatłoczonych więzień świata – Bang Kwan.

Opisując swoje sześć lat za murami, Autor ukazuje drugą stronę Krainy Uśmiechu – jak często nazywana jest przez turystów Tajlandia. Przetrwał - dzięki woli życia, miłości, wytrwałości, determinacji, oddaniu i wsparciu Rodziny. Jego prośbę o ułaskawienie, poparli trzej polscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński. Prośba została przyjęta - ułaskawiony przez Króla Tajlandii - w grudniu 2009 Michał Pauli wrócił do Polski.

Książka opatrzona jest rysunkami autorstwa Michała Pauli. Część z nich Autor wykonał podczas pobytu w więzieniu. Książkę - jak sam mówi – napisał – ku przestrodze, ku pamięci, w podzięce: dla tych, których pozytywne myśli pozwoliły mu przetrwać i dla tych, których działania pozwoliły mu wrócić.

Wystawa czynna do 22 kwietnia, Dworzec PKP, Plac Dworcowy 4.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...