Scorpions zagrają w Tarnowie! (RUSZA SPRZEDAŻ BILETÓW)
access_time 2011-04-09 16:13:17
To będzie wyjątkowy koncert zespołu Scorpions! Legendy rocka zagrają 1 lipca o godzinie 21.00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie. Będzie to jeden z ostatnich występów niemieckiej grupy w Polsce!


Grupa Scorpions gościła w Polsce kilka razy. Po raz ostatni zespół występował w naszym kraju w 2009 roku. – Wówczas Scorpions byli w Polsce dwukrotnie. Zwłaszcza pierwszy z występów miał szczególne znaczenie. Odbył się bowiem 4 czerwca w Gdańsku na terenie Stoczni Gdańsk z okazji 20. rocznicy Odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej. Inną wielką gwiazdą tej uroczystości obok niemieckiej grupy była Kylie Minogue – wspomina Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która obok Tarnowskiego Centrum Kultury i miasta Tarnów, jest organizatorem lipcowego koncertu w Polsce.

Tegoroczny koncert dla fanów zespołu może mieć wyjątkowy charakter. Będzie to bowiem jeden z ostatnich występów legendarnej grupy w Polsce. W styczniu 2010 roku muzycy Scorpions ogłosili bowiem zakończenie muzycznej kariery. – W ten sposób kończy się ważny etap. Ze sceny schodzi prawdziwa legenda muzyki rockowej. Scorpions przez 45 lat swojej działalności zagrali ponad pięć tysięcy koncertów i sprzedali sto milionów płyt. Jeden z największych zespołów w historii światowej muzyki kończy fantastyczną przygodę – podkreśla Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

- Warto być 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie. To jedna z ostatnich okazji, żeby pożegnać grupę Scorpions i podziękować jej za długie lata wspaniałej twórczości. Bez wątpienia ich muzyka pozostanie w sercach fanów na zawsze – dodaje Marcin Sobczyk, szef Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Tarnowie.

Warto podkreślić, że w Polsce grupa Scorpions cieszy się ogromną popularnością. – Występ zespołu Scorpions był największym koncertem, jaki odbył się kiedykolwiek w historii naszego kraju! W czasie Inwazji Mocy 2000 na lotnisku w podkrakowskim Pobiedniku Wielkim tę grupę, według różnych szacunków, obserwowało i słuchało od 700 do 800 tysięcy osób! Od tego momentu minęło już 11 lat, a nikt nie zdołał nawet zbliżyć się do takiego wyniku – podkreśla Marek Kurzawa z Prestige MJM.

W riderze zespołu pojawiły się wymagania, m.in.: 5 luksusowych samochodów (np. Audi A8) nie starszych niż dwa lata, garderoby z dokładnymi specyfikacjami (gdzie, co ma się znaleźć), napoje (przez alkoholowe do wody gazowanej i niegazowanej), trzy lodówki na scenie w tym jedna obok perkusisty. Warto dodać, że w zespole gra Polak - Paweł Mąciwoda urodzony w Wieliczce. Przed gwiazdą wystąpi support - organizatorzy nie podają kto miałby nim być.

Bilety na koncert zespołu Scorpions, który odbędzie się 1 lipca na Stadionie Miejskim w Tarnowie, można będzie nabywać za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl oraz w sieci salonów Empik, Media Markt i Saturn na terenie całego kraju. Bilety mają zróżnicowane ceny. Najdroższe w strefie VIP kosztują 400 złotych. Najtańsze – 60 złotych. Poza tym przygotowane zostały również wejściówki po 150, 190 i 230 złotych.

Sprzedaż biletów rozpocznie się we wtorek, 12 kwietnia o godzinie 12.00. Pierwszych tysiąc biletów będzie można kupić z dziesięcioprocentowym rabatem.


Oficjalna strona koncertu www.scorpions.com.pl

Komentarze...