Tarnowski zryw społeczny, czyli "Wszystko budzi się do życia"
access_time 2011-04-07 15:11:32
W dniach 13-14 kwietnia odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej Wioletty Hajduk, wieloletniej nauczycielki, dyrektora szkół, a obecnie wizytatora Kuratorium Oświaty w Tarnowie. W przedsięwzięcie zorganizowane przez Stowarzyszenie "Kropla" zaangażowali się tarnowscy artyści oraz Urząd Miasta.


- Wiola od dwóch lat choruje na bardzo rzadki rodzaj nowotworu - mięsaka gładkokomórkowego. Nowotwór ten jest rozpoznawalny zaledwie u ok. 1-2% wszystkich dorosłych osób chorych na nowotwory. Do tej pory przeszła pięć poważnych operacji i kilkanaście chemioterapii. Lekarze zaproponowali klinikę w Stanach Zjed­noczonych, która jako jedna z niewielu na świecie z powodzeniem leczy nowotwory tego rodzaju. Niestety leczenie jest bardzo kosztowne i już na etapie konsultacji dokumentacji medycznej wymaga wpłaty ok. 3000 dolarów. Stąd pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego pod hasłem "Wszystko budzi się do życia". - mówi Karolina Wójs, koordynator akcji.

W pierwszym dniu akcji, w środę, o godz. 18.00 w Centrum Sztuki Mościce odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przekazany na leczenie chorej Wioletty. Wystąpi chór Gos.pl, zespół Monk oraz Totentanz, który zaprezentuje utwory w nietypowej dla siebie aranżacji, czyli akustycznie.

W czwartek w Sali Lustrzanej odbędzie się wykład doc. Macieja Kosieradzkiego z Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie na temat chorób nowotworowych oraz najnowszych metod ich leczenia. Dodatkowo, wszyscy chętni, którzy przyniosą ze sobą wyniki badań i historię przebiegu choroby będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich z zakresu nowotworów oraz przewlekłych chorób wątroby, trzustki, śledziony, żołądka czy nerek.

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie "Kropla" pomaga w zbieraniu funduszy na finansowanie podstawowych badań dla dawców szpiku kostnego. W roku bieżącym z Urzędu Miasta na ten cel Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie w wysokości 22 tys. zł.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Biskup Tarnowski - Wiktor Skworc, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego - Roman Ciepiela oraz prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Bilety na koncert w cenie 30 zł dla dorosłych oraz 20 zł dla młodzieży (w tym studentów) do nabycia w biurze RUSS pokój A023 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie ul. Mickiewicza 8, Centrum Sztuki Mościce ul. Traugutta 1 oraz radiu RDN Małopolska ul. Bema 1.

Komentarze...