"Wszyscyśmy z jednego szynela" (WYGRAJ BILETY)
access_time 2011-04-06 09:26:14
Centrum Sztuki Mościce zaprasza na Małopolskie Wieczory Teatralne - Wszyscyśmy z jednego szynela, Grupa Rafała Kmity, 8 kwietnia 2011 r., godz. 18.00. Mamy zaproszenie do rozlosowania.

Termin: 8 kwietnia 2011r., godz. 18.00
Miejsce: Duża Scena Centrum Sztuki Mościce
Bilet: 35 zł - normalny, 30 zł - ulgowy (studenci i młodzież za okazaniem legitymacji)
Sprzedaż i rezerwacja: kasa CSM, ul. Traugutta 1, tel. 14 633 46 04


"Wszyscyśmy z jednego szynela" Grupy Rafała Kmity to już klasyka, która autorowi przyniosła prawdziwe uznanie! Kmita swobodnie porusza się po klasyce literatury rosyjskiej, tworząc szalenie dowcipny i inteligentny pastisz Gogola, Dostojewskiego, Tołstoja. Klimat tamtej literatury przenika stylizowane skecze, a rosyjską duszę czuć w piosenkach. Oryginalność i inteligentny humor tego wysmakowanego spektaklu stanowią siłę, która przysparza mu wciąż nowych fanów.

Dlaczego XIX-wieczna Rosja? Pewnie dlatego, że lubię to moje cokolwiek dziecięce wyobrażenie o niej. Stepową przestrzeń. Karciane wieczory. Zimową zamieć. Rzewną muzykę. Rozmamłaną nudę. Głęboki ukłon. Gawędy na futorze. Siadanie przed drogą. I szeroką duszę. I miłość na zabój. I obłęd pijaństwa. I nostalgię. I zabawę, aż do zatracenia. Że to uproszczenie? zgoda. Że naiwna półprawda? wiem. Że grzech uogólnienia? także wiem. Cóż, kiedy właśnie taką Rosję zapamiętałem z bajek Jerszowa i Kryłowa. Taką wykradłem Puszkinowi, Tołstojowi i Dostojewskiemu. Taką wymyśliłem sobie, słuchając Czajkowskiego i rosyjskich romansów. I za taką Rosją tęskniłem. I o takiej próbowałem napisać.
Dla czytelników naszego Portalu mamy jedno podwójne zaproszenie na Małopolskie Wieczory Teatralne.
Rozdamy je w drodze losowania. Wystarczy wysłać na adres naszej redakcji: redakcja(małpa)tarnow.net.pl swoje imię, nazwisko, telefon. W tytule maila należy koniecznie wpisać "Szynel". Na zgłoszenia czekamy do 8 kwietnia 2011 r. do godz. 14.00

Wejściówka powędrowała do Danuty D. Gratulujemy!

Komentarze...