Miasto zaadoptowało łabędzie w Parku Strzeleckim (FOTO)
access_time 2011-04-06 15:51:47
Pewnego mroźnego styczniowego dnia, przy ul. Słonecznej wylądował zmizerniały, przemarznięty łabędź, który zamiast odlecieć w zimie do ciepłych krajów, postanowił zostać w Polsce. Dzięki szybkiej akcji miejskich służb, udało się go odratować i ptak ten dołączył do stałego mieszkańca stawu w Parku Strzeleckim, który akurat spędzał zimę w jednym z podtarnowskich gospodarstw.


Kilka tygodni później podobna historia powtórzyła się przy ul. Hodowlanej. To nie wstęp do bajki dla najmłodszych, ale opis genezy powiększenia tego słynnego tarnowskiego stada.

Dzięki temu, w stawie w Parku Strzeleckim pływają już trzy łabędzie. Póki co da z nich pływają razem, trzeci trzyma się na uboczu. Mamy nadzieję, że dwójka nowych przybyszów zadomowi się w Tarnowie na stałe i postanowi tu pozostać. Póki co łabędzie cieszą swoim widokiem mieszkańców miasta i turystów chętnie odwiedzających zielony przybytek Tarnowa.

Przed laty w parkowym stawie mieszkały dwa łabędzie. Jeden z nich zdechł kilka lat temu, było to w okresie, kiedy panowała ptasia grypa. Istniało nawet podejrzenie, że mógł chorować na tę chorobę, ale się ono nie sprawdziło.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...