Tarnów uczcił szóstą rocznicę śmierci Jana Pawła II (FOTO)
access_time 2011-04-03 13:33:13
2 kwietnia 2011 roku minęło sześć lat od śmierci Jana Pawła II. O wielkim Polaku, już niedługo błogosławionym przypomniały koncerty, spektakle, światła pamięci, memoriał pływacki i wspólna modlitwa. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


Spektakl „Spotkanie z Janem Pawłem II” połączony z akcją charytatywną na rzecz Tarnowskiego Hospicjum Domowego im. Bł. Fryderyka Ozanama odbył się w Centrum Sztuki Mościce. Wystąpili nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie, Tarnowski Chór GOS.PL, Ognisko Baletowe, Zespół Tańca Współczesnego „VISION”. Otwarta została wystawa twórczości uczniów Zespołu Szkół Plastycznych inspirowanej postacią Ojca Świętego JP II. Projekt został objęty patronatem honorowym przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca oraz prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę.

Mieszkańcy Małopolski uczczcili pamięć Jana Pawła II także podczas VII Memoriału Pływackiego. Przez całą noc z 2/3 kwietnia na basenie w Tarnowie - w Mościcach przepłyneli w sumie 26 km 516 metrów, co ma oznaczać długość pontyfikatu, czyli 26 lat, pięć miesięcy i 16 dni. Pływanie rozpoczęło się o godz. 21.37, dokładnie w godzinę śmierci papieża. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Podczas memoriału była prowadzona zbiórka pieniędzy na rehabilitację dla Stanisława Skiby, który po skoku po wody jest osobą niepełnosprawną.

6. rocznica śmierci Ojca Świętego była również obchodzona w parafii bł. Karoliny w Tarnowie. O godz. 19.30 uczestnicy zgromadzili się na Alejach Jana Pawła II, zapalili znicze i w procesji przeszli do kościoła. Msza połączona z Apelem, rozpoczęła się o godz. 20.00. Eucharystii przewodniczył biskup tarnowski Wiktor Skworc.


Foto: Jakub Gabik

Komentarze...