Wirtualny towar i realne straty od mieszkanki Zgłobic
access_time 2011-03-30 15:42:21
Policjanci z komisariatu Tarnów-zachód zatrzymali mieszkankę Zgłobic, która na jednym z portali aukcyjnych sprzedawała towar, którego faktycznie nie posiadała. Do przestępczego procederu wykorzystywała konto swojego chłopaka.


Na jednym z portali aukcyjnych oferowała do sprzedaży telefony komórkowe, damskie tenisówki i maszynki do golenia. Do przestępczego procederu wykorzystywała konto swojego chłopaka, sygnując je własnym numerem konta bankowego. Sprzedając towar, którego nigdy nie posiadała, 23-letnia mieszkanka podtarnowskich Zgłobic, w przeciągu zaledwie kilku dni ubiegłego roku oszukała na kwotę kilku tysięcy złotych blisko 50 osób z terenu całego kraju.

Po zakupie towaru nabywcy przelewali pieniądze na podane konto bankowe, na próżno wyczekując zamówionego towaru. Nigdy do nich nie dotarł, za to starty jakie ponosili w całym rozrachunku nieuczciwie działającej kontrahentki oszacowano na blisko 3 tysiące złotych.

Z pośród kilkudziesięciu oszukanych, tylko kilku z nich nie mogąc nawiązać kontaktu ze sprzedającą, wstrzymało się z przelewem gotówki na jej konto. W tych przypadkach możemy mówić o usiłowaniu oszustwa.

Kobieta popełniła łącznie 62 czyny, przestępstwa oszustwa i usiłowania oszustwa. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności. Przyznała, że zarobione w wyniku popełniania przestępstw pieniądze przeznaczała na bieżące potrzeby.

Komentarze...