Stypendia Prezydenta Miasta trafiły do uzdolnionych uczniów (FOTO)
access_time 2011-03-12 21:53:40
Specjalne, finansowe wyróżnienia trafiły do uczniów tarnowskich szkół. Nagrody Prezydenta Miasta są przyznawane młodym ludziom za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. W tym roku w gronie laureatów zasiadło aż 91 uczniów z 23 placówek.


Stypendium to 2 tysiące złotych dla każdego ucznia. O przyznaniu nagród decydowały osiągnięcia w różnych dziedzinach. 38 uczniów otrzymało stypendia za osiągnięcia naukowe, w tym za udział w olimpiadach na szczeblu krajowym oraz konkursach przedmiotowych na szczeblu międzynarodowym.

48 uczniów zostało wyróżnionych za osiągnięcia w dziedzinie sportu, w szczególności za medale oraz miejsca finałowe zdobyte m.in. na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Polski. Za osiągnięcia artystyczne na poziomie krajowym oraz międzynarodowym przyznano również siedem stypendiów artystycznych.

Bez wątpienia warto szlifować talenty. Według najnowszych badań socjologicznych, wbrew pozorom młodzież ma dużo czasu wolnego. Około 40% badanej pod tym kątem młodzieży stwierdziła, że ma w dni powszednie od 1 do 3 godzin czasu wolnego, 33% natomiast ma tego czasu od 3 do5 godzin. Natomiast tylko 4,5% młodzieży badanej stwierdza, że w takie dni nie ma w ogóle czasu wolnego. Najwięcej czasu dla siebie ma młodzież szczególnie uzdolniona, bo aż od 3 do 8 godzin dziennie. Wniosek jest prosty – im więcej zajęć i obowiązków, tym lepsza organizacja czasu wolnego, który warto wykorzystać dla siebie – na samodoskonalenie.


Info: Urząd Miasta Tarnowa
Foto: Marcin Maćko

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A