Mamy dodatkową karetkę
access_time 2011-03-10 11:56:22
Nie jedna a dwie karetki specjalistyczne typu "S" dla Tarnowa - to na razie decyzja Wojewody Małopolskiego będąca skutkiem wielu interwencji i monitów, także prezydenta miasta Ryszarda Ścigały.


Szef tarnowskiego samorządu od kilku tygodni wyrażał zdecydowane niezadowolenie i artykułował brak zgody na ograniczenia związane z bezpieczeństwem zdrowotnym mieszkańców. Oprócz dodatkowej karetki typu „P”, która będzie stacjonować w nowej filii Pogotowia Ratunkowego w Zakliczynie, w tarnowskiej stacji pozostaną dwie karetki typu ”S”, czyli wyjeżdżające do chorych w pełnym składzie z lekarzem.

Przypomnijmy, w zeszłym tygodniu w tarnowskim magistracie odbyło się spotkanie dotyczące problemu niekorzystnych dla Tarnowa oraz powiatu tarnowskiego rozwiązań w „Wojewódzkim planie działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego”. W dyskusji, z ramienia Urzędu Miasta Tarnowa uczestniczyła zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

Projekt zmian w systemie Ratownictwa Medycznego, który miał wejść w życie 1 lipca b.r., zakładał zmniejszenie do jednej liczby karetek ratunkowych typu „S”, czyli takich, w których w składzie znajduje się również lekarz. Propozycja wojewody małopolskiego w naszej ocenie osłabia poczucie bezpieczeństwa i faktycznie to bezpieczeństwo będzie bardzo trudno mieszkańcom Tarnowa zagwarantować – mówiła wiceprezydent Dorota Skrzyniarz.

Uczestnicy spotkania podpisali list, w którym stanowczo nie zgadzają się z tymi planami. Został on wysłany do Minister Zdrowia Ewy Kopacz, która powinna ustosunkować się do zawartych w nim postulatów.

Info: Urząd Miasta Tarnowa


Zobacz także:
Prezydent interweniuje w sprawie karetek

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A