"Wena" dla portalu Tarnow.net.pl
access_time 2011-03-08 09:15:49
Monika Faron – Miśtak z RDN Małopolska, Paweł Sroka z TVP Kraków i portal informacyjny tarnow.net.pl laureatami tegorocznych nagród „Tarnowskie Weny”. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej inauguracji Roku Hetmana Jana Tarnowskiego w ratuszu. Nagrody przyznawane są za profesjonalizm w pracy w mediach.


Monika Faron – Miśtak (współtwórczyni sukcesu Radia Maks Tarnów, przez wiele lat jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w tej rozgłośni) specjalizuje się głównie w dziennikarstwie społecznym, publicystyce i tematyce kulturalnej. Jej pasją są długie rozmowy z wybitnymi twórcami kultury, ma ich w swoim dorobku ponad dwieście. W pracy radiowca ważniejsza od sprawnego mówienia jest często umiejętność SŁUCHANIA. Ale mówić też trzeba, więc staram się, by to, o czym mówię, niosło ze sobą jakąś wartość dla słuchacza (intelektualną, mentalną, informacyjną, czy chociażby czysto estetyczną) – mówi nagrodzona.

Paweł Sroka (w przeszłości związany m.in. z Tarnowskim Magazynem Informacyjnym „TeMI”, „Gazetą Krakowską” i „Gazetą Wyborczą”, „Radiem Kraków” – jako twórca i kierownik stałego oddziału tej rozgłośni w Tarnowie) specjalizuje się w realizacji krótkich materiałów informacyjnych o tematyce bardzo rozległej, dyktowanej wymaganiami wydawców poszczególnych programów. Jest także autorem kilkudziesięciu reportaży i filmów, autorem magazynu „W ciepłym mieście”, promującego kulturę i historię Tarnowa oraz – przede wszystkim – ludzi je tworzących.


Drodzy Internauci, Użytkownicy portalu, Czytelnicy. Z rąk prezydenta miasta Tarnowa Ryszarda Ścigały otrzymaliśmy "Wenę", nagrodę przyznaną nam za "progres i nową jakość na internetowej orbicie". Cieszymy się, że kierunek wydawania najpopularniejszego portalu informacyjnego Tarnowa odpowiada Wam, Odbiorcom i został uhonorowany tak prestiżową, dziennikarską nagrodą. Pozostaje nam tylko kontynuować naszą pracę, podziękować Wam za wspólnie zdobyte wyróżnienie i zachęcić Was do regularnego odwiedzania Dobrych Stron Tarnowa.

Istniejący od 2003 roku Portal Tarnow.net.pl z koncepcji miał być tarnowskim portalem gospodarczym, promującym regionalne firmy i pomagającym im stawiać pierwsze kroki w wirtualnej sieci. Jednak reagowanie na potrzeby tarnowskich Internautów stworzyło ostateczną wizję portalu jako serwisu informacyjno-rozrywkowego.

Obecnie, każdego dnia odwiedza nas kilka tysięcy Internautów, na których czekają informacje i liczne fotoreportaże z życia Tarnowa, aktualny rozkład jazdy autobusów miejskich, repertuary kin i teatru, zapowiedzi ciekawych wydarzeń kulturalnych i atrakcyjne konkursy. Przez lata od początku istnienia portalu powstały liczne serwisy tematyczne. W zależności od pory roku, urchamiamy serwis zimowy lub letni, ułatwiając Czytelnikom możliwość przygotowania się do sezonu i zaplanowania wolnego czasu. Podczas powodzi prowadziliśmy intensywną akcję informacyjną, aby włączyć się w obronę Tarnowa przed wielką wodą. W trakcie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi, jako jedyni zrezygnowaliśmy z płatnych ogłoszeń wyborczych i zaprezentowaliśmy sylwetki wszystkich kandydatów, bez względu na ich poglądy i przynależność polityczną.

Z checią obejmujemy patronaty medialne nad wydarzeniami i imprezami, do których warto zachęcić mieszkańców regionu. Nie zapominamy także o propagowaniu lokalnych akcji charytatywnych i promocji miasta, które od początku znajduje się w naszym adresie internetowym, ponieważ odwiedzając portal Tarnow.net.pl zaglądasz na Dobre Strony Tarnowa.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A