Bracia "Akustycznie" już w marcu - w poniedziałek przedsprzedaż biletów
access_time 2011-02-12 20:57:48
12 marca w kinie Marzenie Bracia dadzą koncert nieco inny, niż zazwyczaj. Zamieniając gitary elektryczne na akustyczne, "bez prądu" zagrają swoje największe przeboje. Sprzedaż biletów rusza 14 lutego od godz. 8.00 w TCK (Rynek 5).


Fanom rocka zespołu Bracia przedstawiać nie trzeba. Istnieją już od 1997 r. Liderami grupy są Wojciech i Piotr Cugowscy, synowie wokalisty legendarnej Budki Suflera. Od początku pracują na własny rachunek bardzo szybko zdobywając sympatię fanów i ogromną popularność. Muzycznie nie kryją zamiłowania do cięższych brzmień, które w połączeniu z fantastycznym wokalem Piotra dają porażający efekt. W Tarnowie Bracia dadzą koncert nieco inny, niż zazwyczaj. Zamieniając gitary elektryczne na akustyczne, „bez prądu” zagrają swoje największe przeboje.

Koncert zespołu BRACIA "Akustycznie"
12 marca 2011 r., godz. 20.00 w kinie „Marzenie” (Tarnów, Staszica 4)
Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w TCK (Tarnów, Rynek 5) oraz w Kinie „Marzenie” (Tarnów, Staszica 4). Informacje: +48 14 6 888 888, www.tck.pl
Sprzedaż biletów rusza 14 lutego 2011 r., od godz. 8.00.


W Tarnowie Bracia wystąpią w składzie:
Piotr Cugowski - śpiew
Wojciech Cugowski - gitara, śpiew
Jarosław Chilkiewicz - gitara
Tomasz Gołąb - gitara basowa
Krzysztof Patocki - perkusja

Początek zespołu BRACIA to rok 1997, kiedy to Wojtek i Piotr po raz pierwszy zagrali wspólny koncert akustyczny. Tak naprawdę i na poważnie wszystko zaczęło się w 2001 roku. Drugi etap istnienia kapeli zaczyna się w momencie wygrania Koncertu Debiutów na Festiwalu Opolskim w 2002 roku. Zespół wystąpił tam wyjątkowo z piosenką, którą komponował Romuald Lipko z Budki Suflera. Była to jak do tej pory jedyna taka współpraca młodzieży ze starszym pokoleniem, lekko wymuszona brakiem czasu na stworzenie czegoś swojego. Utwór „Nie jestem inny” zdobył popularność i był grany na koncertach do końca 2004 roku. Po sukcesie w Opolu Braciom udało się jeszcze zakwalifikować do krajowych eliminacji konkursu Eurowizji. Utwór „Missing Every Moment” zajął piąte miejsce. 11 lipca 2005 roku ukazała się pierwsza płyta dłuogogrająca zespołu zatytułowana Fobrock.

Rok później album był nominowany do Fryderyków oraz Superjedynek w kategorii Płyta: Rock. Na początku kwietnia 2006 ukazała się reedycja albumu w dwóch wersjach: jedno- i dwupłytowej. Dwupłytowa wersja zawierała materiał zaśpiewany w języku angielskim.

W roku 2007 wzięli udział w festiwalu TOPtrendy, na którym zaprezentowali swoją najnowszą piosenkę "Jeszcze raz" i otrzymali nagrody: dziennikarzy, internautów, prezydenta miasta i nagrodę główną. Niedługo potem z tą samą piosenką zdobyli drugie miejsce na konkursie premier w Opolu. Zdobyli również nagrodę w plebiscycie Człowiek Dużego Kalibru w kategorii Muzyka. W roku 2008 nagrali album z utworami zespołu Queen pt. A Tribute to Queen. W roku 2009 zespół został nominowany do Fryderyków i sam Piotr Cugowski jako wokalista.

W 2009 r. ukazał się zapowiadający drugą autorską płytę singiel ‘Za szkłem’. Został on nagrany z sesyjnym muzykiem- Michałem Grymuzą, który na czas nagrywania płyty dołączył do zespołu jako drugi gitarzysta. Drugim promującym płytę singlem, jest utwór ‘Dlaczego’. Prapremiera tego utworu nastąpiła na koncercie w Krakowie, 22.10.2009 r. Było to szczególne wydarzenie również ze względu na fakt, iż na gitarze rytmicznej grał Jarosław Chilkiewicz, który dołączył na stałe do zespołu Bracia. W listopadzie 2009. Bracia nagrali płytę z polskimi kolędami, zatytułowaną 'Kolędy'. Premiera drugiej autorskiej płyty zespołu Bracia, Zapamiętaj, miała miejsce 12 grudnia 2009. Jeszcze przed premierą, płyta zyskała status bestsellera w sklepie internetowym empik.com.

W 2009 roku do zespołu dołączył nowy gitarzysta, Jarek 'Chilek' Chilkiewicz. Chilek to doświadczony muzyk. Nagrywał z Eweliną Flintą, Maćkiem Silskim, Kasią Kowalską, Martyną Jakubowicz, Sweet Noise czy ze szczecińskim zespołem S.A.G i innymi.


Info: TCK

Komentarze...