Przegląd prasy
access_time 2011-02-09 15:51:43
Przegląd prasy lokalnej: o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu tygodnika TEMI, Gazety Krakowskiej oraz Dziennika Polskiego.


Temi 9 lutego 2011 r.

Powódź miastu niestraszna?
Na inwestycje przeciwpowodziowe samorząd Tarnowa wyda w tym roku 5 milionów zł - czytamy w TEMI. Sytuacja z ubiegłego roku, gdy podczas zagrożenia powodziowego okazało się, że Tarnów ma aktualne plany tylko na wypadek wojny i ataku terrorystycznego, ma się już nie powtórzyć. Teraz wszyscy mają dobrze wiedzieć, co robić, jeszcze za nim wielka woda dotrze do miasta - zapewniają w magistracie. Prezydent Ryszard Ścigała zatwierdził przygotowany przez emerytowanego strażaka z wieloletnim doświadczeniem, a obecnie jego doradcę do spraw bezpieczeństwa publicznego Stanisława Madeję, plan postępowania przeciwpowodziowego. W tym roku wykonanych zostanie też wiele inwestycji, które zapobiegać mają zalaniu Tarnowa.

Co dzieje się w Klikowej?
Jak opisuje TEMI, ograniczenie administracji, remonty, modernizacje i dalekosiężne plany - to zimowa rzeczywistości stadniny w Klikowej. Od przeszło pół roku gospodarzem obiekty jest Ludowy Klub Jeździecki Klikowa. Choć jeźdźcy borykają się ze sporymi problemami finansowymi, to jednak myślą o kolejnych remontach i modernizacjach. Mają też plany organizacji zawodów, imprez i spotkań.

Gazeta Krakowska 9 lutego 2011 r.

Ponad 4 tysiące chorych. Grypa zamyka szpitale
Zachorowań na grypę pięć razy więcej niż przed rokiem - czytamy w Gazecie Tarnowskiej. Kolejki w aptekach i do lekarzy w przychodniach z dnia na dzień są coraz większe. To znak, że do Tarnowa dotarła największa od dawna fala grypy. Chorują dzieci i starsi. Masowo. Tylko w ubiegłym tygodniu odnotowano ponad tysiąc nowych przypadków. Do wczoraj tarnowska stacja sanepidu odnotowała w tym roku 4369 zachorowań na grypę w Tarnowie i powiecie tarnowskim. W analogicznym okresie ubiegłego roku było 870 potwierdzonych przypadków.

Przeszklona wiata nie zasłania pomnika
Jak informuje Gazeta Krakowska, oprotestowana wiata autobusowa przy ul. Narutowicza ostatecznie stanęła obok Pomnika Ofiar Faszyzmu. Ustawieniu zadaszonego przystanku długo sprzeciwiał się Andrzej Cetera, dyrektor tarnowskiej delegatury służby ochrony zabytków. Swój opór tłumaczył tym, że wiata kompletnie nie pasuje do stojącego tuż za nią pomnika, będzie go zakrywać i zakłócać charakter tego miejsca.

Dziennik Polski 9 lutego 2011 r.

Ostatni czekają na wyrok
W lokalnym dodatku do Dziennika Polskiego czytamy o Zakładach Mechanicznych, które będą współpracować z Politechniką Świętokrzyską m.in. przy produkcji zdalnie sterowanych platform z działami. Wspólne badania i konferencje naukowe, praktyki zawodowe dla studentów, studia doktoranckie - to najważniejsze założenia współpracy pomiędzy Zakładami Mechanicznymi w Tarnowie i Politechniką Świętokrzyską w Kielcach. Przedsiębiorstwo i uczelnia podpisały umowę o współpracy dydaktycznej i naukowo - badawczej.

Komentarze...