Trwa akcja rozdawania paczek żywnościowych (FOTO)
access_time 2011-02-09 12:59:09
Rozpoczęło się wydawanie paczek żywnościowych w ramach akcji magistratu „Daj bliskim swoje ciepło – nie tylko na święta”. Dary odebrała już pierwsza grupa mieszkańców.


Przygotowaniem i rozdysponowaniem darów dla ubogich mieszkańców zajmuje się Polski Komitet Pomocy Społecznej Stowarzyszenie Charytatywne, Zarząd Rejonowy w Tarnowie. Organizacja ta została wyłoniona w drodze konkursu.

Od kilku lat, tarnowski magistrat rezygnuje z zakupu i wysyłania papierowych kartek okolicznościowych. Dzięki zastąpieniu ich przez e-kartki udało się zaoszczędzić około 5 tysięcy złotych, za które sfinansowana została pomoc dla potrzebujących. Inicjatorem wysyłania elektronicznych kartek w Urzędzie Miasta Tarnowa jest Prezydent Ryszard Ścigała. Sam szef tarnowskiego samorządu, przed Bożym Narodzeniem, wysłał około trzystu tego rodzaju internetowych pozdrowień.

Osoby potrzebujące otrzymają w sumie pięćdziesiąt paczek żywnościowych, każda o wartości 100 zł. Znajdują się w nich artykuły spożywcze i środki czystości. Osoby niepełnosprawne i obłożnie chore otrzymują podarunki w miejscu zamieszkania.

Zadanie pod nazwą „Zakup i dystrybucja paczek dla minimum pięćdziesięciu najuboższych mieszkańców Tarnowa” potrwa do 18 lutego.


Info: Urząd Miasta Tarnowa
Foto: Jakub Gabik

Komentarze...