Kolejne spotkanie w Jaskółczym Gnieździe
access_time 2010-11-05 11:46:48
Po cennym wyjazdowym remisie z liderem III ligi Janiną Libiąż, Jaskółki podejmą przed własną publicznością zespół MKSu Stąporków. Początek spotkania w sobotę o godzinie 13:00.


W sobotę 6 XI o godz. 13:00 UNIA Tarnów zagra w Jaskółczym Gnieździe z MKS-em STĄPORKÓW. Rywale są III-ligowym debiutantem. Po 14 kolejkach zajmują 14. miejsce z 11 punktami (3 wygrane - 2 remisy - 9 porażek), bramki 24-36. Jest to zespół oswojony z wyjazdami, bowiem 5 z 8 meczów w roli gospodarza rozegrał poza Stąporkowem, przegrywając 6 razy (bilans bramkowy -10). To o tyle istotna informacja, że na boiskach rywali MKS przegrał tylko 3 z 6 meczów tracąc o 2 bramki więcej, niż strzelił (12-14). Piszę to, żeby przestrzec Jaskółki. Po bardzo dobrym meczu w Libiążu, po którym lider tabeli cieszył się ze zdobycia punktu, w serca kibiców wstąpiła nadzieja na udaną końcówkę rundy jesiennej. Cel: komplet zwycięstw w listopadzie, jest jak najbardziej osiąglany. Ale...

Unia musi wyjść na boisko w pełni skoncentrowana i walczyć jak w Libiążu! Musi tak się stać zwłaszcza w pojedynku ze Stąporkowem, który zapewne okopie się na swoim przedpolu, licząc na kontry. Tarnowianie nie raz pokazali, że mogą w tej lidze wygrać z każdym. Niestety, pokazali też zdumiewające wahania formy oraz fatalne występy u siebie. Wystarczy przypomnieć kompromitującą porażkę z autsajderem z Włoszczowy czy też straty punktów w Tarnowie z Górnikiem Wieliczka i Czarnymi Połaniec - sąsiadami Stąporkowa w tabeli. Oby historia się nie powtórzyła! Aż się wierzyć nie chce, że drużyna, która była lepsza do lidera na jego boisku, może nie wygrać u siebie walczącym o utrzymanie debiutantem. Trzeba jednak dmuchać na zimne.

Na koniec kilka słów o, przyznajmy, dość "egzotycznym" rywalu: Stąporków to miasteczko (ok. 6 tys. mieszkańców) w powiecie koneckim, leży mniej więcej w połowie drogi między Końskim a Skarżyskiem, jest miastem od 1967 r.

MKS Stąporków swą historię liczy od 1948 r., gdy powstał klub Stal Wołów. W 1957 r. zmienił nazwę na RKS Stąporków, zaś w 1991 r. przestał istnieć. Odrodził się 4 lata później już jako Miejski Klub Sportowy. Do 2005 r. grał w A klasie (najniższy poziom rozgrywek w świętokrzyskim), potem przez 4 lata w okręgówce. W 2008 r. awansował do IV ligi, którą od razu wygrał, choć po zaciętej walce (1 pkt. przewagi nad 4 zespołem w tabeli). Gra w III lidze to największy sukces w historii Stąporkowa. Klub ma problemy finansowe. Piłkarze od czerwca nie dostali ani grosza, nawet za dojazdy na mecze i treningi, a niektórzy dojeżdżają aż 80 km!

SKRÓT SPOTKANIA JANINA LIBIĄŻ - UNIA TARNÓWInfo: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...