Przegląd prasy
access_time 2010-11-03 19:33:57
Biedny Tarnów, czego boją się właściciele tarnowskich pubów? Rozkopią Tarnów na dobre! - czyli przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze TEMI, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Temi 3 listopada 2010 r.

Na drinka bez dymka?
Tygodnik pisze o nowelizacji ustawy, która ma zachęcić palaczy do rzucenia nałogu, a według właścicieli pubów doprowadzić do zamknięcia ich lokali. Za niecałe dwa tygodnie, w lokalach bez wydzielonej sali dla palaczy, będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia. Jak będzie w Tarnowie? - pyta TEMI. Wiele kawiarni i pubów usytuowanych np. przy Rynku i dysponujących jednym większym pomieszczeniem, po prostu stanie się lokalami wyłącznie dla osób niepalących. I tak dla przykładu: w kawiarni "Hybryda" jedno z pomieszczeń zostanie wyodrębnione dla palaczy, a w restauracji "Pasaż" będzie obowiązywał całkowity zakaz palenia.

Dworzec PKP bez taxi?
Jak donosi TEMI, PKP postawiły zaporowe ceny na dzierżawę miejsc dla taksówkarzy. Żadna z firm taksówkowych w Tarnowie nie zgłosiła się do przetargu na dzierżawienie postoju przy dworcu kolejowym w Tarnowie. Zbyt wysoka cena na dzierżawę odstraszyła miejscowych taksówkarzy, a korporacje z innych miast uznały ofertę za mało interesującą. Pasażerowie albo zamówią taksówkę poprzez komórkę, albo będą maszerować z bagażami najmniej kilkaset metrów do któregoś z oddalonych postojów.

Biedny Tarnów
Tematem numeru Galicyjskiego Tygodnika Informacyjnego o miejskiej "strefie biedy", która w ostatnich latach szybko się rozrasta - jak wynika z obserwacji instytucji udzielających pomocy najuboższym mieszkańcom Tarnowa. Osób żyjących poniżej minimum socjalnego i "na marginesie" miejskiej społeczności przybywa, bo się starzejemy, bo się różnicujemy, bo życie zmusza do szukania szans przetrwania nie tylko we własnym mieście i kraju. Skutki nędzy i braku nadziei dotykają zaś najboleśniej najbardziej bezbronnych - osoby starsze i dzieci.

Gazeta Krakowska 3 listopada 2010 r.

Anglicy kupili część Mechanicznych
Gazeta informuje o inwestorze z Wysp, który przejął produkcję cywilną Zakładów Mechanicznych Tarnów. Co za tym idzie, blisko dwieście pracowników ma teraz nowego pracodawce - brytyjską firmę 600 Group UK. Nowy właściciel przejął całą załogę na dotychczasowych warunkach.

Dyrektor MORD-u odwołany
Zarząd Województwa Małopolskiego podjął jednogłośnie uchwałę o odwołaniu Jana Saka z funkcji dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego - czytamy w Gazecie Tarnowskiej. Nowym szefem placówki został Andrzej Nowicki, dotychczasowy zastępca dyrektora MORD. Członkowie zarządu uznali, że dyrektor Sak ponosi odpowiedzialność za brak właściwego nadzoru nad działaniem ośrodka.

Na Starym Cmentarzu zebrali 24 tys. zł
Podczas kwesty w niedzielę i poniedziałek wolontariuszom udało się zebrać 24 tys. zł. To rekordowy rezultat. Za te pieniądze uda się odrestaurować dwa zabytkowe nagrobki. Najskuteczniejszym kwestarzem okazał się Antoni Sypek, który zebrał 1800 zł.

Dziennik Polski 3 listopada 2010 r.

Rozkopią Tarnów na dobre!
W lokalnym dodatku do Dziennika Polskiego czytamy o zaplanowanej przez drogowców ofensywnie na miejskie drogi, które chcą zmienić w nie do poznania. (Przeczytaj o tym: Drogowa przyszłość Tarnowa – konkretne projekty i plany)

Poradnictwo zawodowe w... bibliotece
Na pierwszej stronie Dziennika Tarnowskiego informacja o piątych seminariach z cyklu "Informacja to drogowskaz" zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Uczestniczyli w nim przedstawiciele bibliotek gminnych z powiatu tarnowskiego, pracownicy MBP i Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie.

Komentarze...