Rozszerzenie oferty przewozowej w komunikacji miejskiej w Tarnowie
access_time 2010-08-30 12:10:24
Od 1 września kolejna ulica, na której do tej pory nie funkcjonowała komunikacja miejska będzie posiadała połączenie z centrum miasta. Jest nią ulica Heleny Marusarz. Zawsze aktualny rozkład jazdy miejskich autobusów dostępny jest na stronach naszego portalu.

Ulicą tą będą jeździły regularnie małe autobusy komunikacji miejskiej z oznaczeniem linii nr 19. Przypomnieć należy, że obecna trasa linii nr 19 przebiegała od Zakładów Mechanicznych przy ul. Kochanowskiego przez centrum miasta do Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza na ul. Lwowskiej.
Od najbliższej środy na linii tej będzie więcej kursów oraz dodatkowo połączy ona ul. Orkana i Heleny Marusarz, a zlokalizowane nowe przystanki będą służyły mieszkańcom ul. H. Marusarz. Jest to kolejne przedsięwzięcie którego celem jest wprowadzanie nowych połączeń komunikacyjnych osiedli i ulic miasta Tarnowa z jego centrum realizowanych przez komunikacje miejską.

Szczegółowe zmiany wprowadzane przez ZKM na liniach nr 19 oraz 9:

Linia nr 19

Zasadniczym powodem zmiany rozkładu jazdy było objecie przebiegiem trasy tej linii ulicy Heleny Marusarz. Zdecydowana większość kursów będzie wykonywana przez ulicę Heleny Marusarz i Orkana zarówno w kierunku Zakładów Mechanicznych jak i w kierunku powrotnym. Przebieg trasy w kierunku Z.Mechanicznych: Lwowska Szpital, Lwowska, Heleny Marusarz, Orkana, Słoneczna, Starodąbrowska, Mickiewicza, Al.Solidarności, Krasińskiego, Krakowska, Kochanowskiego, Zakłady Mechaniczne.

Przebieg trasy w kierunku Szpitala: Zakłady Mechaniczne, Kochanowskiego, Reymonta, Głowackiego, Pułaskiego, Szujskiego, Al.Solidarności, Mickiewicza, Al.Matki Bożej Fatimskiej, Słoneczna, Orkana, Heleny Marusarz, Lwowska, Lwowska-Szpital.

Do czasu zakończenia budowy przejścia podziemnego na ulicy Mickiewicza w przebiegu trasy są pomijane ulice Starodąbrowska, Mickiewicza i Al.Matki Bożej Fatimskiej. Linia podobnie jak obecnie kursować będzie w dni robocze, ilość kursów została zwiększona z 4 do 10 kursów.

Linia nr 9

Zmiana rozkładu jazdy tej linii jest spowodowana zakończeniem okresu wakacyjnego. Od 1 września 2010 r. zostaje zwiększona ilość kursów w porównaniu do ilości kursów wykonywanych w wakacje, przywrócony zostaje również kurs szkolny wykonywany przez ulicę Norwida obok IV LO.


Info: UMT, ZKM

Komentarze...