Przeciwnicy krzyża również w Tarnowie
access_time 2010-08-30 09:32:13
W sobotni ranek na ul. Klikowskiej policjanci zatrzymali dwóch tarnowian (20 i 24 lata), którzy dokonali dewastacji przydrożnego, drewnianego krzyża.


Młodzi mężczyźni wyrwali i rozbili krzyż, a następnie oderwali postać Chrystusa, którą starszy z zatrzymanych umieścił za pasem spodni, przechadzając się po chodniku z rozłożonymi rękami. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za publiczne znieważenie przedmiotu czci religijnej grozi im nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Pozostałe wiadomości z dzisiejszej Kroniki Policyjnej:

Wczoraj o godzinie 17.00 w Lisiej Górze na drodze K 73 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Kierowca Vw Polo jadąc od Lisiej Góry w kierunku Dąbrowy Tarnowskiej po pokonaniu łuku drogi w lewo potrącił 76-letniego miejscowego, który poruszał się prawym poboczem lub jezdnią. Kierujący odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Breń. Pieszy został przetransportowany do szpitala, gdzie podczas udzielania pomocy medycznej zmarł. Około kilometr od miejsca wypadu, w polach policjanci ujawnili samochód. Trwają czynności zmierzające do ustalenia kierującego samochodem.

W sobotę w Woli Rzędzińskiej potrącona została 77-letnia mieszkanka tej miejscowości. Kierujący ciężarowym Iveco z naczepą, 26-letni mieszkaniec Dusznik cofając do posesji celem wyprostowania zestawu podjechał do przodu wjeżdżając na drogę gminną. W trakcie manewru potrącił kobietę, która szła chodnikiem po prawej stronie dla przemieszczania pojazdu, a następnie weszła na drogę gminną. Doznała ona zmiażdżenia kończyn dolnych. Kierujący był trzeźwy.


Info: KMP w Tarnowie

Komentarze...