Jaskółki kontra Orlęta
access_time 2010-08-27 08:36:55
W IV kolejce spotkań o mistrzostwo III ligi małopolsko-świętorzyskiej, Unia Tarnów podejmie u siebie beniaminka Orlęta Kielce. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:00. Wstęp wolny.


Zespół gości to nie tylko beniaminek, ale w ogóle debiutant na III-ligowym froncie. Zespół piłkarski powstał w 1950 r. w podkieleckiej wsi Dąbrowa. W 1985 r. wieś została włączona do Kielc i od tego czasu klub występuje pod nazwą Orlęta Kielce. Przez ostatnie lata Orlęta grały w IV lidze świętokrzyskiej. W poprzednim sezonie LKS z przedmieść Kielc zajął 2. miejsce w tabeli (58 pkt. w 30 meczach) i uzyskał historyczny awans.

Początek sezonu Orlęta nie mają zbyt udany. Najpierw różnicę między III a IV ligą boleśnie pokazała kielczanom Garbarnia ogrywając ich na wyjeździe 3-0, później było 0-2 w Połańcu w wreszcie w ostatniej kolejce historyczny punkt i bramka w meczu u siebie z Przebojem. Po 3 kolejkach Orlęta są na przedostatnim 17. miejscu w tabeli, mają 1 punkt i bramki 1-6.
Unia udanie zaczęła rozgrywki. Po pewenej wygranej z Kmitą, Jaskółki zdały trudny test w Małogoszczu. Wierna jest jednym z głównych pretendentów do awansu, ma pokaźny budżet, została kadrowo wzmocniona choćby bramkostrzelnym Kajdą (5 goli w 3 meczach), ale nie zdołała pokonać ambitnych Jaskółek, wśród których błyszczał Mateusz Wolański. Unia nigdy nie grała z Orlętami Kielce. Tarnowianie są zdecydowanym faworytem sobotniego meczu.


Info: ZKS Unia Tarnów

Komentarze...