IV TARNOWSKA MOTOSOBOTA
access_time 2010-08-26 13:54:25
W tę sobotę, 28 sierpnia, na terenach zielonych SP nr 23 na oś. Legionów już po raz czwarty, fascynaci motoryzacji będą mogli spędzić czas ciekawie i z pożytkiem. Na mającej odbyć się tam imprezie będzie można zobaczyć najnowsze modele samochodów, a także poznać znane oraz cenione w świecie dwóch i czterech kółek osoby. Nie zabraknie też konkursów i pokazów. Wieczorem wystąpi: Totentanz, Sofa oraz Kayah.


Szczegółowy plan imprezy (kliknij, aby powiększyć):
Impreza promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym organizowana jest przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz TOSiR i Gemini Park. Tegoroczna impreza będzie miała na celu zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na drodze młodych uczestników ruchu drogowego.

Organizatorzy jak zwykle zapewnili uczestnikom tego niezwykłego pikniku szereg atrakcji. Będzie można zobaczyć , prezentację samochodów rajdowych i wyścigowych, jazdę sprawnościową samochodem z symulacją poślizgu, akcję profilaktyczną „Kaski i odblaski”. Organizatorzy zapewnili także podczas imprezy w godz. 11.00-15.00 możliwość zaliczenia części praktycznej egzaminu na kartę rowerową i motorowerową.
Podczas IV Motosoboty nie zabraknie także występów zespołów tanecznych, konkursów z nagrodami, parady Tarnowskiej Konfederacji Motocyklistów „WATAHA”, miłośników garbusów, klubu motocyklowego „Knight Riders”, akrobacji na rampie TMC Motocross czy pokazu trialu rowerowego Rafała Komorowskiego, prezentacji „Gładysz Racing Team” i wielu innych.
Podsumowaniem niewątpliwie ciekawego dnia będzie koncert zespołów Totentanz (19:00), Sofa (20:00) oraz Kayah (21:00). Wokalistka z pewnością rozgrzeje wszystkich tych, którym w żyłach płynie benzyna.

Dwieście sztuk tylnych lamp rowerowych rozda Tarnowski radny Robert Wardzała. Prezent dla amatorów jazdy rowerowych wybrał nieprzypadkowo: według policji to właśnie ich brak jest odpowiedzialny za większość wypadków z udziałem rowerzystów. Piknik „Moto-Sobota” organizowany jest już po raz kolejny, a Robert Wardzała uczestniczy w nim od początku. Impreza jest otwarta i wziąć w niej udział może każdy, kto tylko ma na to ochotę. Warto się skusić, bo atrakcji nie zabraknie. Do dyspozycji będzie także radny Robert Wardzała znany z rywalizacji na torach żużlowych. Pojawia się w pełnym żużlowym rynsztunku wraz z motocyklem żużlowym, a dla pierwszych 200 rowerzystów będzie miał w prezencie tylne lampy rowerowe, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy rowerzystów. Przy okazji będzie można porozmawiać z radnym o jego pracy w samorządzie, zgłosić swoje sugestie w sprawie najpilniejszych problemów do rozwiązania w Tarnowie i podyskutować o żużlu.

Info: Organizatorzy

Komentarze...