Przegląd prasy
access_time 2010-08-25 19:34:12
Przegląd dzisiejszej prasy lokalnej, co o Tarnowie i regionie pisze Temi, Gazeta Krakowska oraz Dziennik Polski.


Temi 25.08.2010 r.

Będzie drożej...
W okładkowym artykule w tym tygodniu, Temi pisze o spodziewanych podwyżkach cen chleba, które zapowiadane są przez większość piekarni. Miesiąc wrzesień, może przynieść podwyżki cen chleba o 20-60 groszy. Podrożeją także makarony i inne produkty zbożowe. Analitycy z Banku Gospodarki Żywnościowej oceniają, że wysokie ceny żywności utrzymają się co najmniej do wiosny 2011 roku i na pewno przyczynią się do zwiększenia inflacji.

Internetowy romans
W Temi także o naiwności młodego tarnowianina, która go kosztowała 60 tysięcy złotych. Niedawno ujęty mieszkaniec Tarnowa, wyłudzał od poznanego w globalnej sieci mężczyzny, podając się za kobietę z poważnymi problemami zdrowotnymi i zaleceniem wyjazdu do sanatorium, na który nie ma funduszy. Internetowy romans 26-latka z poznaną w sieci dziewczyną trwał blisko rok czasu. Kontaktowali się tylko drogą elektroniczną, nigdy nie umawiając się na spotkanie w realnym świecie. Tarnowianin poruszony losem swojej internetowej sympatii, przesyłał na jej konto różne kwoty pieniędzy. Z tego powodu zadłużył się nawet w banku. W sumie stracił ponad 60 tysięcy złotych. Gdy zorientował się, że padł ofiarą oszustwa, zawiadomił policję, a ta wytropiła i zatrzymała 34-letniego tarnowianina.


Gazeta Krakowska 25.08.2010 r.

Lekarz usłyszał zarzut korupcji
Tarnowski dodatek do dzisiejszego wydania Gazety Krakowskiej opisuje sprawę fałszowania dokumentacji medycznej. Podejrzanym w tej sprawie jest ordynator jednego z oddziałów Szpitala im św. Łukasza. Miał on dokonywać procederu wystawiania fikcyjnych dokumentów osobom, które przed laty chciały uniknąć odbywania zasadniczej służby wojskowej. W sumie prokuratorzy przedstawili zarzuty już ponad stu osobom - głównie niedoszłym poborowym. Fikcyjne zaświadczenie kosztować miały jednorazowo 3 tysiące złotych.

Szkoła biznesu wykształci inżynierów
Inżynieria chemiczna i procesowa - jak czytamy w dzisiejszym wydaniu Gazety Krakowskiej, to nowy kierunek studiów uruchamiany w tarnowskiej fili Wyższej Szkoły Biznesu-NLU, która przy współpracy z Azotami wykształci nowych inżynierów. Studenci będą mieli możliwość zdobywania wiedzy praktycznej w warunkach przemysłowych, na instalacjach i w laboratoriach mościckiego przedsiębiorstwa oraz jego spółek-córek.


Dziennik Polski 25.08.2010 r.

Panna młoda wezwała policję
W Dzienniku o nietypowym zgłoszeniu jakie otrzymali bocheńscy policjanci. W nocy z niedzieli na poniedziałek doszło do kłótni małżeńskiej między nowożeńcami. Panna młoda poprosiła o pomoc policjantów, po tym jak świeżo upieczony małżonek będący w stanie nietrzeźwym wszczął awanturę. Nie czekając na patrol policji, wyszedł z domu.

Doceniono starostę i kilku wójtów w regionu
Dziennik relacjonuje wręczenie medali za udział w akcji ratowniczej podczas tegorocznej powodzi. Medale "Za ofiarność i odwagę" otrzymało kilku samorządowców z regionu Tarnowskiego. Podczas uroczystej sesji Rady Powiatu Tarnowskiego odznaczenia wręczył im wicewojewoda małopolski, Stanisław Sorys.

Komentarze...