"Dzień Tarnowski" na krakowskim rynku (FOTO)
access_time 2010-08-25 15:53:38
Miniony wtorek 24 sierpnia, był tarnowskim dniem na płycie Rynku Głównego w Krakowie. Podczas odbywających się tam Targów Sztuki Ludowej turyści i mieszkańcy stolicy Małopolski mogli zapoznać się z Tarnowem, jego historią, kulturą oraz cennymi, miejskimi zabytkami i eksponatami.

„Dzień Tarnowski" podczas organizowanych w Krakowie "Targów Sztuki Ludowej" rozpoczął się już o godzinie 11.30 korowodem uczestników i wystawców, którzy reprezentowali Tarnów oraz region. W samo południe, z Wieży Mariackiej zamiast znanej wszystkim Polakom melodii zabrzmiał hejnał Tarnowa. Po nim zgromadzeni na krakowskim Rynku turyści mogli wysłuchać serii koncertów najbardziej utytułowanych zespołów z Tarnowa i okolic. Różnorodność grup, które zaprezentowały się w Krakowie jest ogromna – od ludowych kapel, przez grupy tańca, zespoły jazzowe i soulowe, aż po mocniejsze, rockowe brzmienia.

Podczas „Dnia Tarnowskiego” koncertom towarzyszyły wystawy przedstawiające Tarnów, jego historię i bogactwo kulturowe oraz ekspozycje regionalnych artystów. Atrakcją na krakowskim Rynku niewątpliwie był też cygański Tabor Pamięci oraz stoisko mennicze, na którym można było kupić świeżo wybite, polskie, litewskie, krzyżackie i węgierskie monety.

Komentarze...