Targowisko miejskie oczyszczone z nielegalnej broni, tytoniu i spirytusu
access_time 2010-08-25 15:19:03
W poniedziałek 23 sierpnia funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie przeprowadzili kontrolę na targowisku miejskim.


- Zatrzymaliśmy dwóch mieszkańców Tarnowa, którzy nielegalnie handlowali papierosami z przemytu. U jednego z nich strażnicy graniczni ujawnili na jego stoisku i w bagażu podręcznym 3840 papierosów z przemytu w paczkach z ukraińskimi znakami akcyzy skarbowej, a u drugiego 2 kilogramy krajanki tytoniowej, 12 litrów spirytusu w nieoznakowanych butelkach i ciekawe znalezisko: pistolet gazowy GECO model P-217 Parabellum oraz 44 sztuki amunicji gazowej, na którą zatrzymany nie posiadał zezwolenia, ani na pistolet. - relacjonuje ppłk SG Dariusz Biliński, komendant placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie.

Zakwestionowany towar został zatrzymany i przekazany do Urzędu Celnego w Nowym Sączu, a broń także została zatrzymana do sprawdzenia okoliczności formalnych jej posiadania i w celu ustalenia źródła pochodzenia. Wobec obu sprawców wprowadzania do obrotu alkoholu i papierosów z przemytu wszczęte zostały postępowania z właściwych artykułów kodeksu karno-skarbowego.


Info: Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu

Komentarze...