XIV Festyn Dębica-Dębicy już w sobotę
access_time 2010-08-25 12:39:54
Już w najbliższą sobotę 28 sierpnia w Dębicy odbędzie się największe muzyczne wydarzenie lata, XIV Festyn Dębica-Dębicy. Firma Oponiarska Dębica S.A. oraz Goodyear Dunlop Tires Polska zapraszają od godziny 14.30 na Stadion Miejski (na miejscu dawnej jednostki wojskowej) przy ul. Akademickiej w Dębicy.


Festyn Dębica-Dębicy to impreza dla całej rodziny, na której goście w każdym wieku – zarówno młodsi, jak i starsi - znajdą coś dla siebie. O godz. 15.00 najmłodszych bawić będzie „Wujek Hipcio i przyjaciele”. W programie m.in. klowni, nauka „czarowania”, czy nauka i konkurs żonglerki. Obok sceny nie zabraknie też wesołego miasteczka, konkursów i wielu innych rozrywek.

Około godz. 18.00 na scenie zobaczymy jedno z objawień tego sezonu muzycznego, pochodzący z Bielska-Białej zespół Psio Crew, łączący muzykę elektroniczną z… tradycyjnymi góralskimi melodiami. Na pewno wielu gości Festynu przyjdzie na Stadion Miejski przy ul. Akademickiej specjalnie dla nich, a naprawdę warto. Niebanalne aranżacje i ogromna energia zespołu powodują, że podczas ich występów nogi same rwą się do tańca.

Wieczorem, o godz. 20.00 wystąpi gwiazda polskiej muzyki rockowej, zespół Perfect. Założona w 1977 r. grupa święci triumfy już od trzech dekad. Największe przeboje zespołu, takie jak: "Nie płacz Ewka”, "Chcemy być sobą”, "Ale wkoło jest wesoło”, "Niewiele ci mogę dać”, "Autobiografia”, „Niepokonani” czy „Idź precz” są już niekwestionowaną klasyką polskiego rocka. W 2002 r. Perfect, jako jeden z nielicznych, odważył się na połączenie rockowych brzmień z muzyką symfoniczną. Zwieńczeniem tego projektu była płyta "Symfonicznie”, nagrana z Polską Orkiestrą Radiową, która pobiła dotychczasowy polski rekord na rynku muzycznym i już po dwóch tygodniach od premiery uzyskała status platynowej płyty. W tym roku zespół obchodzi 30-lecie (w l. 1983-1987 zawiesił działalność) artystycznej działalności. Muzycy do dziś mają rzeszę wiernych fanów, którzy za ukochanym zespołem jeżdżą na kolejne koncerty.

Przed występem Perfectu nastąpi szczególny moment – rozstrzygnięcie Akcji Charytatywnej, która jak co roku jest nieodłącznym elementem Festynu Dębica-Dębicy. Już od kilku tygodni w mediach, będących patronami imprezy: Gazecie Codziennej „Nowiny” i portalu debica.com.pl, trwa plebiscyt, w którym mieszkańcy miasta mogą zagłosować na konkretne cele, zaproponowane przez dębickie organizacje społeczne: Dom Dziecka „Hanka”, Integracyjne Koło Młodzieży Niepełnosprawnej „I CAN”, Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Radość”, Świetlicę opiekuńczo-wychowawczą przy parafii św. Jadwigi „Nazaret” oraz Świetlicę Środowiskową przy Osiedlu Słonecznym.

Na ich realizację przewidziana jest suma 50 tys zł, która zostanie rozdzielona proporcjonalnie do liczby zdobytych głosów, tj. kolejno 15 tys. zł., 12 tys. zł, 9 tys. zł, i dwa razy po 7 tys. zł. Głosy będzie można oddawać także przez cały czas trwania Festynu, do godziny 19.00 w specjalnie przygotowanej strefie na stadionie, w której będzie można zapoznać się z organizacjami i ich celami. Następnie z pomocą dębickich harcerzy wszystkie głosy zostaną podsumowane i policzone, a wyniki i suma dotacji ogłoszone ok. godziny 19.45.

Pomimo że za pomocą mediów na organizacje oddano już kilkaset głosów, sprawa wyników jest wciąż otwarta, ponieważ głosy rozkładają się właściwie po równo. Na lidera oddano prawe 30% głosów, a na stowarzyszenie z najmniejszą ilością głosów 15%. Każdy głos może zdecydować, której z organizacji przypadnie największa suma dotacji.

- To ogromne wyzwanie organizować tak dużą imprezę w nowym miejscu, ale jestem przekonana, że mieszkańcy Dębicy i Podkarpacia jak zwykle tłumnie zjawią się na tegorocznym Festynie Dębica- Dębicy, i niezależnie od wieku będą się doskonale bawić - powiedziała Marta Konopacka, Dyrektor ds. Komunikacji Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. - Zachęcam do odwiedzenia w sobotę stadionu miejskiego również po to, aby oddać głosu w ramach Akcji Charytatywnej. Ten gest może sprawić wiele dobrego - dodała M.Konopacka. Podobnie jak w ubiegłym roku, tuż pod sceną powstanie sektor przeznaczony dla osób niepełnosprawnych. Dzięki temu będą oni mogli wygodnie, z bliska podziwiać występy gwiazd Festynu. Wstęp na Festyn jest bezpłatny

PROGRAM XIV FESTYNU DĘBICA-DĘBICY 2010:
14.30 – Rozpoczęcie imprezy
15.00 – „Wujek Hipcio i przyjaciele”
16.30 – Koncert „Cover Band”
18.00 – Koncert „Psio Crew”
20.00 – Gwiazda wieczoru – “Perfect”
21.50 – Pokaz sztucznych ogni
22.00 – Zakończenie imprezy

Komentarze...