W najbliższą niedzielę Dożynki Gminy Tarnów w Zgłobicach
access_time 2010-08-13 11:53:20
Tradycyjnie w sierpniu Gmina Tarnów zaprasza na dożynki – uroczyste dziękczynienie za zebrane plony. Tym razem odbędą się w niedzielę, 15 sierpnia w Zgłobicach. Gwiazdą wieczoru będzie Maryla Rodowicz.

Obchody dożynkowe rozpocznie uroczysta msza święta dziękczynna, która zostanie odprawiona w samo południe w zgłobickiej świątyni. Bezpośrednio po niej uczestnicy dożynek przejdą w uroczystym korowodzie na boisko LKS Zgłobice, na którym odbędzie się dalsza część obchodów.

Nie zabraknie obrzędu dożynkowego oraz oficjalnych wystąpień włodarzy gminnego samorządu i zaproszonych gości. Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji znajdzie się folkowa estrada – występ zespołu folklorystycznego z Nieczajnej Górnej, program satyryczny kabaretu „Derkacz”, pokaz tańca SHIVA, losowanie cennych nagród, pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna. Gwoździem programu będzie koncert megagwiazdy Maryli Rodowicz, który rozpocznie się o 19.30.
Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji. Na uczestników święta czekać będą atrakcje kulinarne, wesołe miasteczko, stoiska produktów regionalnych i wiele innych niespodzianek.

Szczegółowy program na www.gmina.tarnow.pl


Info: Gmina Tarnów

Komentarze...